رادیو مجازی اتاق ایران - 1 اسفند 97

اداره امور عراق وزارت امور خارجه تائید کرد

ممنوعیت واردات محصولات جالیزی به عراق لغو شد

طبق اعلام اداره امور عراق وزارت امور خارجه، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد اعلام کرده است طبق دستور وزارت کشاورزی عراق، از تاریخ 11 مردادماه سال جاری تا اطلاع ثانوی، ممنوعیت واردات سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی، خربزه و هندوانه به این کشور لغو شده است.

20 مرداد 1397
کد خبر : 14800
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد از رفع ممنوعیت واردات محصولات جالیزی شامل سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی، خربزه و هندوانه به عراق خبر داد.

طبق اعلام اداره امور عراق وزارت امور خارجه، بر اساس اطلاعات واصله از سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد، وزارت کشاورزی عراق این ممنوعیت را از تاریخ 11 مردادماه سال جاری تا اطلاع ثانوی برداشته است.

گفتنی است مردادماه 1396 گمرک زرباطیه عراق بدون هماهنگی و اطلاع قبلی واردات چهار محصول هندوانه، خربزه، گوجه‌فرنگی و سیب‌زمینی ایران را به دلیل تولید این محصولات در کشورشان ممنوع کرد.

در این وضعیت برخی صادرکنندگان ایرانی که محصولات مزبور را به پشت مرزهای عراق انتقال داده بودند و یا در حال ارسال بودند، به دلیل ایجاد ممنوعیت و فسادپذیری محصولات تجار دچار ضرر و زیان شدند.

بر اساس آمار اعلامی سازمان توسعه تجارت ایران در هشت ماه نخست سال گذشته 2 میلیون و 668 هزار تن محصولات کشاورزی به ارزش 2 میلیارد و 354 میلیون دلار به عراق صادر کرده که نسبت به مدت مشابه در سال 1395 از لحاظ ارزشی 6.4 درصد و از نظر وزنی 13.3 درصد کاهش داشت .

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه