رادیو مجازی اتاق ایران - 3 تیر 98

واکنش ترامپ به افزایش نرخ سود بانکی

رئیس‌جمهور آمریکا نسبت به روند افزایش نرخ بهره در ایالات‌متحده گفت، بانک مرکزی این کشور احمق شده است.

20 مهر 1397
کد خبر : 15744
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم فدرال رزرو را برای ادامه افزایش نرخ بهره موردانتقاد قرار داد و گفت: بانک مرکزی ایالات‌متحده احمق شده است.

به گزارش فرانسه، دونالد ترامپ، در جمع خبرنگاران در پنسیلوانیا گفت: فکر می‌کنم که فدرال رزرو در حال اشتباه کردن است. این خیلی بد است. فکر می‌کنم فدرال رزرو احمق شده است. رئیس‌جمهور آمریکا افزود: فکر می‌کنم نباید این‌قدر سریع برویم. من نرخ بهره پایین را دوست دارم.

بر همین اساس، ترس از افزایش سریع نرخ بهره یکی از عوامل کمک‌کننده به سقوط بیش از ۸۰۰ واحدی میانگین شاخص صنعتی داو جونز در روز چهارشنبه بوده است؛ ضمن اینکه شاخص اس اند پی ۵۰۰ هم از ماه فوریه سال جاری میلادی به بعد در روز چهارشنبه بدترین عملکرد روزانه خود را ثبت کرد. به‌طور کل شاخص سهام در آمریکا در روز چهارشنبه بیش از ۳ درصد کاهش پیدا کرد.

در این رابطه ترامپ گفت: در حقیقت این یک نزول خفیف و تعدیل قیمت سهام است که مدت‌ها منتظر آن بوده‌ایم؛ اما من واقعاً با آنچه فدرال رزرو در حال انجام دادن است، مخالف هستم.

همچنین سارا ساندرز، مسئول بخش رسانه‌ای کاخ سفید گفت: اصول و آینده اقتصادی آمریکا به طرز باورنکردنی مستحکم است و سیاست‌های اقتصادی رئیس‌جمهور ترامپ یک‌پایه قوی را برای رشد اقتصادی مستمر ایجاد کرده است.

بر پایه این گزارش، دونالد ترامپ رئیس یکی از منتقدین سفت‌وسخت افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه