رادیو مجازی اتاق ایران - 4 خرداد 98

ثروت میلیاردرهای جهان به ۸.۹ تریلیون دلار رسید

بررسی‌ها نشان می‌دهد در سال گذشته میلادی، مجموع ثروت میلیاردرهای جهان با ۲۰ درصد رشد به ۸.۹ تریلیون دلار رسیده است.

09 آبان 1397
کد خبر : 16077
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

گزارش مشترک منتشر شده از سوی «یو بی اس» و «پی دابلویو سی» نشان می‌دهد که ثروت ۲ هزار و ۱۵۸ میلیاردر جهان در سال ۲۰۱۷ میلادی با ۲۰ درصد افزایش به ۸ تریلیون و ۹۰۰ میلیارد دلار رسید که بالاترین رقم ثبت شده است.

در این گزارش آمده که در طی ۳۰ سال اخیر ثروت میلیاردرهای جهان به‌شدت رو به افزایش است. بیش از ۴۰ نفر از ۱۷۹ میلیارد جدید که در سال گذشته میلادی به فهرست میلیاردرهای جهان اضافه شدند با ارث بردن دارایی به این عنوان نائل شدند.

به گزارش راشاتودی، در حال حاضر، انتقال ثروت بزرگ شروع شده و طی ۵ سال اخیر مبالغی که از سوی متوفیان میلیاردر به میلیاردرها انتقال داده شده، به‌طور متوسط سالانه ۱۷ درصد رشد نشان می‌دهد که مجموع آن در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۱۱۷ میلیارد دلار رسید. در سال گذشته میلادی فقط ۴۴ وارث هرکدام بیش از یک میلیارد دلار ارث بردند.

بر اساس این مطالعه، مهد میلیاردهای جهان چین است و هر هفته دو میلیاردر جدید در چین به وجود می‌آید. مجموع ثروت میلیاردرهای چینی با ۳۹ درصد افزایش به ۱.۱۲ تریلیون دلار رسید.

همچنین در یک دهه گذشته، میلیاردرهای چینی موفق‌ترین دارندگان شرکت‌های جهان بوده‌اند. جمعیت زیاد چین، نوآوری فناوری و رشد بهره بری که با حمایت دولت ترکیب شده در حال ایجاد فرصت‌های استثنایی برای افراد به‌منظور ایجاد کسب‌وکار و زندگی بهتر شده است.

بر پایه این گزارش، تعداد میلیاردرهای جهان در سال ۲۰۱۷ میلادی با ۹ درصد رشد به دو هزار و ۱۵۸ نفر رسید که این رقم برای سال قبل از آن هزار و ۹۷۹ نفر ثبت شده بود. در حال حاضر، زنان همچنان سهم کمی را در میان مجموع میلیاردرهای جهان با ۱۱ درصد به خود اختصاص داده‌اند.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه