رادیو مجازی اتاق ایران - 4 خرداد 98

جهان اقتصاد و کسب‌وکار به روایت آمار

اعداد و ارقام اقتصادی در هفته دوم آبان 1397

آخرین آمار شغل‌های جدید ایجاد شده در آمریکا، نرخ تورم منطقه یورو، نرخ بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا و کاهش چشمگیر قیمت نفت جزو مهم‌ترین اعداد و ارقام اقتصادی در هفته گذشته بوده‌اند.

12 آبان 1397
کد خبر : 16105
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب‌وکار در اقصی نقاط جهان، از سوی رسانه‌ها، نهادهای اقتصادی ملی و بین‌المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم‌ترین آنها را می‌توان در موارد ذیل خلاصه نمود:

20 میلیارد دلار

بانک جهانی: حجم تأمین مالی خرد (میکرو فاینانس) در هند از 2 میلیارد دلار در سال 2012 به 20 میلیارد دلار در سال جاری میلادی رسیده است. بخش زیادی از این تسهیلات در اختیار زنان روستایی هند قرار گرفته است.

4 میلیارد دلار

بانک جهانی: از ابتدای سال 2016 تاکنون بانک جهانی بیش از 4 میلیارد دلار برای پروژه‌های توسعه آموزش دختران در سراسر جهان هزینه کرده است.

74 دلار

بانک جهانی: پیش‌بینی می‌شود که متوسط قیمت نفت برنت دریای شمال در سال آینده میلادی به 74 دلار در هر بشکه برسد.

323 میلیون گردشگر

سازمان جهانی گردشگری: در سال گذشته میلادی 323 میلیون گردشگر خارجی از کشورهای آسیا و اقیانوسیه بازدید کرده‌اند که این رقم نسبت به سال قبل از آن 6 درصد افزایش نشان می‌دهد.

16 و 18.5 میلیون تن

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD): میزان مصرف سالانه شکر در آمریکای شمالی و اتحادیه اروپا به ترتیب 16 و 18.5 میلیون تن است.

30 درصد

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD): بیش از 30 درصد از کارآفرینان در فرانسه، اسپانیا و ترکیه از تسهیلات بانکی برای تأمین مالی کسب‌وکارهای جدید خود استفاده می‌کنند.

250 هزار شغل

سی‌ان‌ان: در ماه اکتبر 250 هزار شغل جدید در آمریکا ایجاد شده است. نرخ بیکاری آمریکا در ماه اکتبر نیز 3.7 درصد گزارش شده است که نسبت به ماه قبل تغییری نشان نمی‌دهد.

2100 شعبه

سی‌ان‌ان: شرکت آمریکایی استارباکس –مالک بزرگترین کافی‌شاپ‌های زنجیره‌ای جهان- قصد دارد در سال آینده میلادی 2100 شعبه جدید در کشورهای مختلف جهان افتتاح کند.

4 درصد

سی‌ان‌ان: در پایان ماه اکتبر شاخص بورس نیویورک موسوم به شاخص داو جونز، 4 درصد نسبت به روز پایانی ماه قبل کاهش یافته است که در 34 ماه اخیر یک رکورد محسوب می‌شود.

3.1 درصد

وال‌استریت ژورنال: متوسط دستمزد ساعتی اسمی در آمریکا طی ماه اکتبر 3.1 درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش یافته است که این میزان افزایش سالانه دستمزد اسمی از سال 2009 تاکنون بی‌سابقه بوده است.

1.2 میلیون کارگر

بلومبرگ: تعداد کارگران خارجی شاغل در ژاپن از 300 هزار نفر در سال 2007 به 1.2 میلیون نفر در سال 2017 افزایش یافته است که این رشد چشمگیر از تغییر جدی سیاست‌های مهاجرتی ژاپن در طی این سال‌ها حکایت دارد.

19.2 میلیارد دلار

بلومبرگ: در پی کاهش چشمگیر ارزش سهام شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات طی یک هفته اخیر، ثروت جف بزوس-ثروتمندترین مرد جهان و مدیرعامل شرکت آمازون- 19.2 میلیارد دلار کاهش یافته است.

8.8 درصد

بلومبرگ: ارزش یوان چین در برابر دلار آمریکا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون 8.8 درصد افت کرده است.

18 درصد

اداره آمار وزارت کار آمریکا: در ماه مارس سال گذشته میلادی تنها 18 درصد از کسب‌وکارهای راه‌اندازی شده در ماه مارس سال 1994 همچنان فعال بوده‌اند.

63 دلار

فایننشال تایمز: در معاملات روز پنج‌شنبه بورس کالای نیویورک قیمت نفت سبک تگزاس به مرز 63 دلار در هر بشکه رسید که کمترین میزان آن در 7 ماه اخیر به شمار می‌رود.

29.5 درصد

فایننشال تایمز: رئیس بانک مرکزی ترکیه پیش‌بینی کرده است که تورم مواد غذایی در این کشور در پایان سال جاری میلادی به 29.5 درصد خواهد رسید.

3.1 درصد

فایننشال تایمز: صندوق پوشش ریسک هودسون کپیتال نیویورک 3.1 درصد از سهام دویچه بانک آلمان را در اختیار گرفته است.

54 میلیارد دلار

اداره تحلیل‌های اقتصادی آمریکا: کسری تراز تجاری آمریکا در ماه سپتامبر 54 میلیارد دلار برآورد شده است.

23.8 درصد

یورو استات: در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به‌طور متوسط 23.8 درصد از درآمد خانوارها صرف پرداخت اجاره می‌شود.

2.2 درصد

یورو استات: برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که شاخص تورم منطقه یورو در ماه اکتبر 2.2 درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش یافته است.

6.7 و 8.1 درصد

یورو استات: نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا و منطقه یورو در ماه سپتامبر امسال به ترتیب 6.7 و 8.1 درصد بوده است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه