رادیو مجازی اتاق ایران - 31 اردیبهشت 99

وال‌استریت ژورنال مدعی شد

عربستان انحلال اوپک را بررسی می‌کند

وال‌استریت ژورنال به استناد منابع آگاه مدعی شد عربستان سعودی در یک اندیشکده دولتی، در حال مطالعه تأثیرات احتمالی انحلال اوپک بر بازارهای نفت است.

18 آبان 1397
کد خبر : 16189
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

وال‌استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه خبر داد اندیشکده دولتی مهم عربستان سعودی سرگرم مطالعه تأثیرات احتمالی انحلال اوپک بر بازارهای نفت است.

این رسانه در گزارش خود تصریح کرد که این پروژه تحقیقاتی منعکس‌کننده بحث در دولت عربستان درباره ترک اوپک در آینده نزدیک نیست. اما اوپک دراین‌باره اظهارنظر نکرده است.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی در مصاحبه مفصلی که چندی قبل با خبرگزاری تاس روسیه داشت، اظهار امیدواری کرده بود که گروه اوپک پلاس به‌صورت رسمی تشکیل شود. عربستان سعودی می‌خواهد یک ساختار حاکمیتی رسمی را ایجاد کند که بر هماهنگی بازار نفت نظارت خواهد داشت.

الفالح به تاس گفته بود: ما می‌خواهیم یک توافق همکاری جدید امضا کنیم که مهلت آن نامحدود بوده و پس از سال ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ منقضی نمی‌شود. وی اظهار کرده بود که هدف اوپک پلاس، یک هدف تولید ثابت نیست بلکه هماهنگی سطح تولید مناسب برای بازار است. هدف تشکیل گروه دائمی اوپک پلاس، پرسش‌هایی را که درباره اینکه چه اتفاقی برای اوپک خواهد افتاد، برانگیخته است.

وزیر انرژی عربستان سعودی در این مصاحبه اظهار کرده بود که اوپک پلاس می‌تواند با هماهنگی نزدیک با اوپک فعالیت کند.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه