رادیو مجازی اتاق ایران - 4 اسفند 98

رئیس اتاق ایران اعلام کرد

پیمان‌سپاری ارزی، صادرکنندگان حرفه‌ای را کنار می‌زند

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران در جریان بازدید از ساختمان در دست احداث اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس، پیمان‌سپاری ارزی به شیوه فعلی را یک مشکل اساسی بر سر راه صادرکنندگان واقعی دانست که صادرکنندگان حرفه‌ای را کنار می‌زند و افراد غیرحرفه‌ای را وارد این عرصه خواهد کرد که این خود عاملی برای برنگشتن ارز به کشور می‌شود.

03 آذر 1397
کد خبر : 16434
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به بخشنامه تعهد ارزی برای صادرکنندگان، گفت: اتاق ایران بابت برخوردی که در ارتباط با صادرات انجام شده بسیار متأسف است؛ چراکه صادرکنندگان افراد متعهد و سالم و علاقه‌مند به کشور هستند و در طول سالیان متمادی کار صادرات انجام داده و ارز را به کشور برگردانده‌اند.

غلامحسین شافعی در جریان بازدید از ساختمان در دست احداث اتاق بندرعباس افزود: در شرایط  فعلی یک موقعیت جدیدی فراهم شد که دولت می‌توانست با پشتیانی و حتی انجام سیاست‌های تشویقی از این موقعیت استفاده کند و صادرات را به چندین برابر وضع فعلی افزایش دهد اما کاملاً عکس این موضوع اتفاق افتاد.

او تصریح کرد: ما پیمان‌سپاری ارزی به شیوه فعلی را یک مشکل اساسی بر سر راه صادرکنندگان واقعی می‌دانیم چراکه انجام این کار، صادرکنندگان حرفه‌ای را کنار می‌زند و افراد غیرحرفه‌ای را وارد این عرصه خواهد کرد که این خود عاملی برای انزوای افراد حرفه‌ای و برنگشتن ارز به کشور می‌شود.

رئیس اتاق ایران تأکید کرد: ما می‌توانستیم بازارهای جدیدی را تصاحب کنیم و فعالیت‌های صادراتی را افزایش دهیم اما با اعمال سیاست‌های موجود این کار عملاً غیرممکن خواهد بود و این به نفع نظام اقتصادی کشورمان نیست.

شافعی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بندرعباس به لحاظ اقتصادی از موقعیت استراتژیک برخوردار است و نقش مؤثری در اقتصاد منطقه بر عهده دارد، گفت: مجموعه فعالیت‌های اتاق بندرعباس فعالیت‌هایی اثرگذار در حوزه ملی است و این اتاق باصلابت در حال فعالیت و پیشرفت است.

او افزود: اتاق بندرعباس با کسب کرسی‌های ملی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، عملکرد قابل قبولی را در حوزه رایزنی و حل مشکلات اقتصادی بازرگانان ارائه داده است و با توجه به احداث ساختمان جدید این اتاق، مشکلات سخت‌افزاری آن نیز در آینده‌ای نزدیک مرتفع می‌شود و ساختمانی ایده آل‌ها و دارای امکانات بالا، پذیرای فعالان اقتصادی خواهد بود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اظهار کرد: مسئله‌ای که نظر من را در حاشیه بازدید از ساختمان جدید به خود جلب کرد این بود که تمام المان‌های مورد نیاز حال و آینده اتاق در احداث این ساختمان دیده شده و از هر حیث ایده آل است.

شافعی ضمن قدردانی از زحمات رئیس اتاق بندرعباس و مجموعه کارکنان آن، این اتاق استانی را جزو اتاق‌های پیشرو در عرصه فعالیت‌های ملی و منطقه‌ای دانست.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه