رادیو مجازی اتاق ایران - 31 اردیبهشت 99

با حضور بیش از 100 مهمان از 15 کشور

کنفرانس اکو، خردادماه امسال در اردبیل برگزار می‌شود

رئیس اتاق اردبیل در شصت و چهارمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی این استان، گفت: 28 خردادماه امسال، اردبیل میزبان کنفرانس بین‌المللی اکو با موضوع گردشگری سلامت خواهد بود و این اتفاق یک فرصت برای معرفی ظرفیت‌های اردبیل به جهان است.

31 فروردین 1398
کد خبر : 28341
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

عضو هیئت‌رئیسه اتاق ایران در شصت و چهارمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل گفت: اواخر خردادماه سال جاری اردبیل میزبان کنفرانس بین‌المللی اکو با موضوع گردشگری سلامت خواهد بود.

حسین پیرموذن افزود: این کنفرانس با حضور بیش از 100 مهمان از 15 کشور در سطح وزرا، مدیران عالی و فعالان بخش خصوصی از 28 خردادماه در اردبیل برگزار می‌شود.

رئیس اتاق اردبیل، برگزاری این کنفرانس را یک فرصت طلایی برای استان اردبیل و فعالان اقتصادی آن دانست که پتانسیل‌های خود را به‌خصوص در حوزه گردشگری و به‌طور مشخص در گردشگری سلامت به دنیا معرفی کنند.

او در حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی استان خاطرنشان کرد: در دو ماه فرصت باقی‌مانده برای برگزاری این کنفرانس لازم است که تمامی مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان به شکل جهادی تلاش کنند تا استان اردبیل از این فرصت به نحو احسن استفاده کند و میزبانی مناسبی را برای این کنفرانس داشته باشد

پیرموذن گفت: برگزاری کنفرانس اکو در اردبیل یک فرصت مناسب است تا در حضور مهمانان خارجی به معرفی پتانسیل‌های استان اردبیل بپردازیم و نباید از این فرصت خوب غافل شویم

استاندار اردبیل نیز در حاشیه شصت و چهارمین جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت، گفت: کنفرانس اکو با محوریت موضوع گردشگری سلامت در آینده نزدیک در اردبیل برگزار می‌شود و ما در دستگاه اجرایی استان در حال آماده کرد شرایط برای این مهم هستیم.

اکبر بهنام‌جو تأکید کرد: استان اردبیل با توجه به موقعیت و پتانسیل‌هایی از قبیل آب‌های معدنی بهترین انتخاب برای میزبانی از این کنفرانس است و همه دستگاه‌های استان در تلاش هستند تا از فرصت پیش‌آمده در میزبانی از این کنفرانس بین‌المللی به نحو احسن استفاده کرده و ظرفیت‌های گردشگری سلامت استان را به دنیا معرفی کنیم.

بهنام‌جو با اشاره به تعداد کشورهای حاضر در این کنفرانس گفت: این کنفرانس اواخر خردادماه با حضور بیش از ۱۰۰ میهمان در سطح وزرا و مدیران عالی از ۱۵ کشور برگزار خواهد شد.

اردبیل فضای مناسبی برای برگزاری کنفرانس اکو دارد

رئیس واحد کمیته ایرانی اتاق و صنایع مشترک اکو نیز در این جلسه گفت: میزبانی این کنفرانس بین‌المللی یک فرصت بسیار مناسب برای معرفی جاذبه‌های گردشگری استان اردبیل بالأخص در حوزه سلامت است که امیدوارم به نحو احسن از این فرصت استفاده شود.

محمدرضا کرباسی در شصت و چهارمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل تأکید کرد: میزبانی دومین دوره کنفرانس بین‌المللی کشورهای عضو اکو در حوزه گردشگری سلامت به استان اردبیل محول شده است که البته اردبیل پتانسیل و فضای بسیار مناسبی را برای میزبانی از این رویداد مهم دارد.

وی تصریح کرد: این کنفرانس از 28 خردادماه در اردبیل آغاز می‌شود که پایه و اساس این کنفرانس در حوزه گردشگری سلامت و استفاده از ظرفیت‌های استان در بخش آب‌درمانی‌های موجود در استان خواهد بود.

رئیس واحد کمیته ایرانی اتاق بازرگانی و صنایع مشترک اکو افزود: اجرای مناسب این اجلاس نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم است که در این راستا شورای سیاست‌گذاری و کمیته اجرایی کنفرانس اکو در اردبیل تشکیل یافته و بسترهای لازم برای میزبانی شایسته ایجاد شده است.

 باید از فرصت میزبانی استفاده کنیم

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به فرصت مناسب برگزاری کنفرانس اکو در اردبیل گفت: برگزاری این کنفرانس در اردبیل فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان و البته برای جذب سرمایه‌های خارجی است.

بهروز ندائی تأکید کرد: حوزه گردشگری سلامت در چند سال اخیر مورد توجه مسئولان و اغلب استان‌ها قرار گرفته است که در استان اردبیل نیز با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود اقداماتی در این حوزه انجام گرفته است.

وی افزود: وجود چشمه‌های آب‌های گرم متعدد در استان یکی از ظرفیت‌های بسیار مناسب در حوزه گردشگری سلامت در استان اردبیل است که می‌تواند در جذب گردشگران خارجی بسیار مؤثر باشد.

ندایی بیان کرد: هماهنگی‌های لازم در استان در جهت میزبانی شایسته از دومین اجلاس بین‌المللی کشورهای عضو اکو انجام یافته و برنامه‌ریزی‌های لازم در جهت هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی استان انجام شده است.

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه