رادیو مجازی اتاق ایران - 13 خرداد 99

ابلاغ دستورالعمل دریافت شناسه برای لوازم‌خانگی

وزارت صنعت، دستورالعمل دریافت شناسه برای لوازم‌خانگی موجود در بازار و انبارها را به دستگاه‌های ذی‌ربط و مشمولان دریافت شناسه کالا اعم از واردکنندگان و تولیدکنندگان ابلاغ کرد.

24 اردیبهشت 1398
کد خبر : 28691
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: بر پایه ماده هفت آیین‌نامه اجرایی شناسه‌های کالا و رهگیری کالا ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، این دستورالعمل برای تعیین تکلیف لوازم‌خانگی فاقد شناسه کالا موجود در بازار و انبارها، به دستگاه‌های ذی‌ربط و مشمولان دریافت شناسه کالا اعم از واردکنندگان و تولیدکنندگان ابلاغ و اطلاع‌رسانی شد.

تلویزیون، یخچال‌فریزر، کولرگازی و اسپیلت، ماشین لباسشویی، ماشین ‌ظرف‌شویی، مایکروویو و جاروبرقی کالاهای مشمول این دستورالعمل هستند.

بر اساس این دستورالعمل، همه واردکنندگان، تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان خرد و عمده موظف‌اند نسبت به تعیین تکلیف کالاهای مشمول اقدام کنند.

منظور از کالای فاقد شناسه، کالایی است که شناسنامه‌ای برای آن در سامانه شناسه کالا یا سامانه جامع تجارت تعریف نشده، شناسه متناظر با شناسنامه کالا بر روی کالا درج نشده یا اینکه مشخصات مربوط به آن شناسه (مانند مکان، مالک یا تعداد موجودی) در سامانه جامع تجارت با وضعیت کالا در محل انبار یا عرضه تطابق نداشته باشد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه