رادیو مجازی اتاق ایران - 13 خرداد 99

در حاشیه جلسه هیات دولت

همتی درباره سرمایه‌گذاری در بازار ارز هشدار داد

رئیس‌کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت، با بیان اینکه وضعیت ذخایر ارزی مساعد است، نسبت به سرمایه‌گذاری مردم در بازار ارز هشدار داد.

25 اردیبهشت 1398
کد خبر : 28714
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان اینکه نرخ‌های امروز ارز پایدار نیست، گفت: مردم عادی در بازار ارز سرمایه‌گذاری نکنند.

عبدالناصر همتی رئیس‌کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در خصوص قیمت ارز گفت: ازنظر ذخایر ارزی وضعیت خوبی داریم و وضعیتمان ازنظر اسکناس مطلوب است.

وی ادامه داد: یکسری متغیرهای سیاسی روی نرخ ارز تأثیر می‌گذارد؛ این متغیرهای سیاسی مبنای اقتصادی ندارد، یک روز شایعه می‌کنند قرار است جنگ شود یک روز شایعه می‌کنند قرار است مذاکره شود و یا اتفاقاتی در منطقه بیفتد.

رئیس‌کل بانک مرکزی اظهار داشت: یکسری افراد هستند که از این فرصت‌ها استفاده می‌کنند و با ایجاد جو روانی، نرخ ارز را بالا و پایین می‌برند، مردم نباید تابع این نوع متغیرهای سیاسی به مسئله ارز نگاه کنند.

همتی افزود: خیلی تلاش شد در هفته گذشته با توجه به جو سیاسی ناشی از اعلامیه ایران در مورد برجام، قیمت ارز را بالا ببرند که خوشبختانه نتوانستند.

رئیس‌کل بانک مرکزی تصریح کرد: این نرخ‌ها، نرخ‌های پایداری نیست و ممکن است هرلحظه تغییر کند. مردم عادی بر روی ارز سرمایه‌گذاری نکنند. من نمی‌توانم بگویم در آینده نرخ ارز چگونه خواهد شد اما نرخ‌های موجود نرخ ارز ما نیست؛ ان‌شاءالله شرایط در مورد نرخ ارز بهتر شود.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه