رادیو مجازی اتاق ایران - 24 شهریور 98

در نشستی با حضور مسئولان اقتصادی ایران و عراق

راه‌اندازی دوباره کارخانه کاله در کربلا بررسی می‌شود

کارخانه لبنیات کاله در کربلا، هفته پیش در جریان آتش‌سوزی به شدت آسیب دید و ۹۰ درصد آن از بین رفت. حالا قرار است در نشست مسئولان ایرانی و عراقی راه‌اندازی دوباره این واحد تولیدی بررسی شود.

22 خرداد 1398
کد خبر : 29036
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

دبیر کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید از برگزاری نشستی با حضور مسئولان ایرانی و عراقی برای راه‌اندازی کارخانه کاله عراق خبر داد.

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، میثم زالی اظهار داشت: این جلسه هفته آینده در وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور مقامات هر دو کشور، مدیران کارخانه، مسئولان اقتصادی دو کشور، کارشناسان وزارت امور خارجه برگزار خواهد شد.

وی توضیح داد: کارخانه فرآورده‌های لبنی کاله در عراق که روزانه ۱۰ تن انواع محصولات لبنی را روانه بازار عراق می‌کرد، ۲ سال از فعالیتش در کشور عراق می‌گذرد.

بر اساس این گزارش، کارخانه کاله هفته پیش بر اساس آتش‌سوزی ۹۰ درصد این کارخانه از بین رفت. کارشناسان میزان خسارت بر کارخانه کاله را بیش از ۸۰ میلیون دلار تخمین زده‌اند.

کارخانه کاله در کربلا با مشارکت بخش خصوصی ایران یکی از فعال‌ترین واحدهای لبنی در عراق به شمار می‌رود و ظرفیت تولید ۵۰۰ تن شیر، ۳۰۰ تن دوغ، ۱۰۰ تن پنیر، ۱۰۰ تن خامه، ۱۰۰ تن سوسیس و کالباس را داشت.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه