رادیو مجازی اتاق ایران - 30 بهمن 98

محسن جلال پور در مراسم افتتاح بخش پیوند بیمارستان افضلی پور کرمان

محدود نکردن فعالیت‌های بخش خصوصی خیر عمومی خواهد داشت

بخش پیوند اعضای بیمارستان افضلی پور کرمان که به یاد مرحوم حاج حسین جلال‌پور احداث شده، با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس جامعه نیکوکاری ابرار اتاق ایران افتتاح شد. محسن جلال‌پور، رئیس سابق اتاق ایران در آئین افتتاحیه این مرکز تاکید کرد: محدود نکردن فعالیت‌های بخش خصوصی، خیر عمومی، تأمین نیازها و حل مشکلات جامعه را در پی خواهد داشت.

15 تیر 1398
کد خبر : 29194
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

بخش پیوند اعضای بیمارستان افضلی پور کرمان که به همت بنیاد نفیس و به یاد مرحوم حاج حسین جلال‌پور احداث شده، با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس جامعه نیکوکاری ابرار اتاق ایران افتتاح شد.

در این مراسم محسن جلال پور، رئیس سابق اتاق ایران با اشاره به اینکه بنیاد نفیس با تفکر جمعی از فعالان اقتصادی در دهه 80 در اتاق کرمان شکل گرفته است، گفت: نگاه به مردم، استمداد از آنها و محدود نکردن فعالیت‌های بخش خصوصی، خیر عمومی، تأمین نیازها و حل مشکلات جامعه را در پی خواهد داشت.

محسن جلال پور رفع نیازهای درمانی به‌ویژه در حوزه پیوند اعضاء را به‌عنوان نیاز منطقه و استان، گام نخست فعالیت‌های بنیاد نفیس عنوان کرد و افزود: در ابتدا بسیاری افراد اجرای این ایده را یک رؤیا می‌دانستند اما فعالیت‌ها برای ایجاد بخش پیوند اعضاء آغاز شد.

جلال پور ادامه داد: پس از تشکیل بنیاد نفیس متوجه شدیم که استعدادهای لازم در استان کرمان وجود دارند و فقط به حلقه‌ای برای اتصال نیاز دارند که این مهم اتفاق افتاد و بسیاری از کشورهای جهان به آن غبطه می‌خورند.

او اظهار کرد: استفاده از ظرفیت‌ها و کنار هم قرار دادن آنها نیز در طول سال‌ها فعالیت در بنیاد نفیس وجود داشت و نتیجه لازم حاصل شد.

جلال پور، با اشاره به جمله محمد یونس، اقتصاددان بنگلادشی که گفته بود باید از امور کوچک شروع کنیم، هیچ پدیده‌ای یک‌شبه تغییر نمی‌کند، اظهار کرد: اگر حل مسائل را در حد افراد پائین بیاورید امکان‌پذیر است.

او ضمن یادآوری این نکته که اصلاح را از یک نفر و کار خیر را از چند نفر و از جمع‌های کوچک آغاز کنیم، افزود: این فعالیت‌ها نتایج بزرگی در پی خواهد داشت که می‌توانند نمونه و الگو باشند.

جلال‌پور تصریح کرد: در ابتدا فعالیت‌های پیوند اعضاء در فضایی به مساحت 300 مترمربع در بیمارستان افضلی پور کرمان آغاز شد و هم‌اکنون این بخش در فضایی به مساحت پنج هزار مترمربع و بدون کمترین نقص به دانشگاه علوم پزشکی کرمان اهدا شده است.

فعال و تحلیلگر اقتصادی، خاطرنشان کرد: بنیاد نفیس به دنبال دفع بلا از مردم و کاهش درد و بیماری از آنهاست و در این رابطه اقدامات بزرگ‌تری در حال انجام است.

جلال پور، در پایان از تمامی مدیران استان و هیات مدیره بنیاد نفیس به‌پاس همراهی طی 14 سال گذشته قدردانی کرد.

گفتنی است بخش پیوند اعضاء بیمارستان افضلی پور کرمان دارای ۴۴ تخت و ۴ اتاق عمل است که در سه بخش پیوند مغز استخوان، کبد و کلیه به مراجعین خدمات ارائه خواهد داد. نام «بنیاد نفیس» از ناظم الاطباء و خانواده نفیسی در کرمان که در طول قرن گذشته 600 پزشک را به جامعه تقدیم کرده، گرفته شده است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه