رادیو مجازی اتاق ایران - 16 فروردین 99

صندوق بین‌المللی پول نسبت به بدهی آمریکا هشدار داد

صندوق بین‌المللی پول ضمن ابراز نگرانی نسبت به افزایش سریع حجم بدهی‌های آمریکا، اعلام کرد که بدهی دولت این کشور در مسیر ناپایداری قرار گرفته است.

03 تیر 1398
کد خبر : 29199
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک
صندوق بین‌المللی پول ضمن ابراز نگرانی نسبت به افزایش سریع حجم بدهی‌های آمریکا، اعلام کرد که بدهی دولت این کشور در مسیر ناپایداری قرار گرفته است.

ساختمان صندوق بین‌المللی پول.

در گزارشی که صندوق بین‌المللی پول نسبت به بدهی‌های آمریکا منتشر کرده است، ضمن تمجید از حمایت‌های مالی دولت برای تقویت رشد اقتصادی نسبت به افزایش سریع حجم بدهی‌های آمریکا ابراز نگرانی شده است.

طبق اعلام این نهاد بین‌المللی نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی آمریکا برای دولت این کشور به ۷۸ درصد و برای کل اقتصاد این کشور به ۱۰۷ درصد رسیده است.

صندوق بین‌المللی پول خواهان ایجاد تغییرات ساختاری برای معکوس شدن روند افزایشی بدهی‌ها در بزرگ‌ترین اقتصاد جهان شده و افزوده است که مدیریت مسئله بحران بدهی آمریکا باید تدریجی و مرحله‌به‌مرحله باشد.

صندوق با اشاره به سیاست‌های محدودکننده مهاجرت دولت فعلی آمریکا گفته است که برای جلوگیری از روند سالمندی جمعیت و تأمین نیروی کار ماهر موردنیاز اقتصاد آمریکا لازم است درهای این کشور به روی مهاجران بیش‌ازپیش گشوده شود و دولت به فکر اصلاحات ساختاری بلندمدت نظیر تقویت زیرساخت‌ها و ایجاد هماهنگی بیشتر در حوزه قوانین کسب‌وکار فدرال و ایالتی باشد.

صندوق بین‌المللی پول همچنین از بانک مرکزی آمریکا خواسته است تا زمان قرار گرفتن سطح دستمزدها و نرخ تورم در وضعیت مطلوب، سیاست افزایش نرخ بهره خود را به تعویق بیندازد. با توجه به چشم‌انداز نامطمئن اقتصاد جهانی لازم است به‌منظور برقراری موازنه در متغیرهای پولی با احتیاط بیشتری رفتار شود.

صندوق بین‌المللی پول سیستم مالی آمریکا را سالم و بانک‌های این کشور را دارایی کیفیت دارایی لازم دانسته است اما نسبت به افزایش ریسک‌های مالی در میان‌مدت هشدار داده است، چراکه چنین ریسک‌هایی می‌توانند در روند اشتغال‌زایی و جذب سرمایه آمریکا مشکلات زیادی را ایجاد کنند.

لازم به ذکر است، بدهی آمریکا در حال حاضر بیش از ۲۲ تریلیون دلار است و پیش‌بینی می‌شود تا زمان پایان ریاست جمهوری ترامپ این رقم به بیش از ۲۳ تریلیون دلار برسد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه