رادیو مجازی اتاق ایران - 28 دی 98

در دیدار سفیر مالزی در تهران با معاون امور بین‌الملل اتاق ایران مطرح شد

سیستم بانکی و حمل و نقل، مهمترین‌ چالش توسعه همکاری‌های ایران و مالزی

رستم یحیی سفیر مالزی در تهران با محمدرضا کرباسی معاون امور بین‌الملل اتاق ایران دیدار و گفت‎‌وگو کرد. در این نشست که با حضور رحیم بنا مولایی رئیس اتاق کرج، اتاق معین مالزی، اقدامات اجرایی در خصوص توسعه همکاری‌های بین دو کشور بررسی شد. به اعتقاد سفیر مالزی در تهران، سیستم بانکی و حمل و نقل، مهمترین‌ چالش توسعه همکاری‌های ایران و مالزی است.

19 تیر 1398
کد خبر : 29430
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رستم یحیی سفیر مالزی در ایران به منظور تقویت و توسعه همکاری‌های تجاری میان ایران و مالزی با محمدرضا کرباسی معاون امور بین‌الملل اتاق ایران و رحیم بنامولایی  رئیس اتاق کرج به عنوان اتاق معین کشور مالزی، دیدار و گفت و گو کرد.

یحیی در این نشست، سیستم بانکی و حمل و نقل را از مهم‌ترین موانع توسعه همکاری‌های ایران و مالزی دانست. علاوه بر این، بالابودن سهم بیمه‌های کشتیرانی در مقایسه با سال‌های قبل از دیگر مواردی بود که سفیر مالزی به آن اشاره کرد و خواستار همفکری دو کشور برای دورزدن تحریم‌ها دشد.

او همچنین از سفر نخست وزیر مالزی به ایران در مهر ماه سال جاری (اکتبر 2019) خبر و پیشنهاد داد تا همزمان با این سفر، همایش تجاری میان فعالان اقتصادی ایران و مالزی برگزار شود.

به گفته رستم قرار است کمیسیون مشترک ایران و مالزی در سال جاری در کوالالامپور برگزار شود که اطلاعات تکمیلی آن نیز به زودی و پس از تاریخ نهایی اعلام خواهد شد.

در ادامه، محمدرضا کرباسی معاون امور بین‌الملل اتاق ایران ضمن ابراز خرسندی از حضور نخست وزیر مالزی در ایران و دعوت از بخش خصوصی این کشور، تاکید کرد که با توجه تحریم نبودن بندر چابهار، حمل کالا از مالزی به ایران می تواند از طریق این بندر انجام گیرد.

کرباسی با تایید صحبت‌های سفیر مالزی، موافقت خود را با برگزاری همایش تجاری همزمان با سفر نخست وزیر مالزی به ایران اعلام کرد.

پیشنهاد تاسیس موسسه مالی و بازاریابی میان ایران و مالزی

رحیم بنامولایی رئیس اتاق کرج، کارخانه‌های موجود در استان البرز از جمله کارخانه‌های داروسازی را فرصت خوبی برای تقویت همکاری‌های تجاری و سرمایه‌گذاری مشترک میان ایران و مالزی اعلام کرد و پیشنهاد داد تا بازارهای محصولات مشترک ایران و مالزی در آفریقا دایر شود.

بنامولایی تجربه کشور مالزی در زمینه هتل‌سازی را حایز اهمیت دانست و تاکید کرد که فعالان صنعت گرشگری ایران باید از این ظرفیت استفاده کنند.

او همچنین به‌منظور حل مشکلات مالی و بانکی ایران و مالزی پیشنهاد داد تا موسسه مالی و بازاریابی مشترکی در این زمینه تأسیس شود.

سرمایه‌گذاری و تولید مشترک بدون انتقال پول، تهاتر کالا، برنامه‌ریزی برای تبادل گردشگر و تقویت همکاری‌ها میان اتاق‌ بازرگانی مالزی و اتاق معین آن در ایران از دیگر مسائلی بود که در این نشست بحث و بررسی شد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه