رادیو مجازی اتاق ایران - 21 تیر 99

رشد بورس‌های آسیایی با تأخیر در وضع تعرفه‌های جدید علیه چین

پس‌ازاین که ترامپ اجرای برخی تعرفه‌های واردات چین را به تأخیر انداخت، قیمت سهام در بورس‌های آسیایی رشد کرد و قیمت اوراق دولتی پایین آمد.

23 مرداد 1398
کد خبر : 29885
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک
پس‌ازاین که ترامپ اجرای برخی تعرفه‌های واردات چین را به تأخیر انداخت، قیمت سهام در بورس‌های آسیایی رشد کرد و قیمت اوراق دولتی پایین آمد.

آخرین روز کاری سال 2017 در بازار سهام فیلیپین.

روز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸، پس‌ازاین که ترامپ اجرای برخی تعرفه‌های واردات چین را به تأخیر انداخت، سهام جهان رشد کرد و قیمت اوراق دولتی پایین آمد.

به گزارش رویترز این اقدام ترامپ درست در زمانی انجام شد که بازارهای جهانی درگیر آشفتگی‌های سیاسی و اقتصادی هستند و اندکی آسودگی خاطر به همراه آورد.

پس‌ازاین که ترامپ از ضرب‌الاجل ۱ سپتامبر خود برای اجرایی شدن تعرفه‌های ۱۰ درصدی بر باقی‌مانده واردات چین عقب‌نشینی کرد و تعرفه‌های تلفن همراه، لپ‌تاپ و برخی کالاهای دیگر را به تأخیر انداخت، با امید به عدم تأثیرگذاری منفی این تعرفه‌ها بر خریدهای فصل تعطیلات آمریکا، شاخص‌های وال‌استریت جهش کردند.

رشد سهام وال‌استریت باعث شد که گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ۰.۴ درصد رشد کند. همچنین نیکی ژاپن ۰.۶۱ درصد بالا آمد.

در بازار چین، کامپوزیت شانگهای توانست ۰.۶۲ درصد به ارزش خود بیفزاید و شاخص هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰.۴۲ درصد رشد کرد.

ای‌اس‌اکس استرالیا به سود اندک ۰.۰۸ درصدی بسنده کرد؛ اما کوسپی کره جنوبی ۰.۹۷ درصد جهش را تجربه کرد.

در بازار ارز، با پایین آمدن ریسک‌ها، ین ژاپن به‌شدت پایین آمد و نرخ برابری دلاری آن با از دست دادن بیش از ۱ درصد، به ۱۰۶.۴۵۰ واحد رسید.

شاخص دلار در برابر ارزهای مهم جهان ۰.۵ درصد رشد کرد و به نرخ ۹۷.۷۷۸ واحد رسید.

سود اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا که تا پایین‌ترین سطح ۳ ساله ۱.۵۹۵ درصد هم افت کرده بود، توانست تا ۱.۶۹۱ درصد رشد کند.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه