رادیو مجازی اتاق ایران - 17 آذر 98

رئیس سازمان مالیاتی

لایحه مالیات بر مجموع درآمد تا پایان تابستان به مجلس می‌رسد

رئیس سازمان امور مالیاتی می‌گوید لایحه مالیات بر مجموع درآمد تا پایان شهریور به مجلس ارسال می‌شود و طرح مالیات بر عایدی نیز بخشی از این لایحه است.

23 مرداد 1398
کد خبر : 29887
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه حداکثر تا پایان شهریور لایحه مالیات بر مجموع درآمد به مجلس ارسال می‌شود، گفت: ارسال این لایحه با طرح مالیات بر عایدی مسکن نمایندگان، مغایرتی ندارد.

امیدعلی پارسا در رابطه با علت ادغام لایحه مالیات بر عایدی سرمایه با لایحه مالیات بر مجموع درآمد، اظهار کرد: مقرر شده بخشی از مالیات بر مجموع درآمد به مالیات بر عایدی سرمایه اختصاص یابد.

ادغام دو لایحه مالیاتی نظر وزیر اقتصاد بود

رئیس سازمان امور مالیاتی افزود: در ابتدا قرار بر ارسال جداگانه این دو لایحه بود اما نظر وزیر امور اقتصادی و دارایی برخلاف این موضوع بود.

وی ادامه داد: اگر مجموع درآمد مبنای مالیات قرار گیرد، حتماً برآورد دقیق‌تری است.

پارسا افزود: با توجه به اینکه عایدی هم بخشی از درآمد است نظر وزیر اقتصاد این بود که دو لایحه مالیات بر عایدی سرمایه و لایحه مالیات بر مجموع درآمد با هم باشند.

ارسال لایحه مالیات بر مجموع درآمد تا پایان شهریور به مجلس

وی در رابطه با اینکه طبق گفته وزیر اقتصاد لایحه مذکور دی‌ماه به مجلس ارسال خواهد شد، گفت: فکر می‌کنم به‌احتمال‌زیاد کل لایحه مالیات بر مجموع درآمد حداکثر تا پایان شهریورماه به مجلس می‌رود.

بردن لایحه دولت به مجلس مغایرتی با طرح نمایندگان ندارد

رئیس سازمان امور مالیاتی در پاسخ به این سؤال که نمایندگان در حال تلاش برای ارسال طرح مالیات بر عایدی مسکن به صحن مجلس هستند، آیا این طرح با لایحه دولت تداخلی ندارد، تصریح کرد: البته در این مدت مجلس بیکار نمانده است و نمایندگان طرحی را تهیه کرده‌اند اما بردن لایحه مغایرتی با طرح نمایندگان ندارد.

پارسا گفت: آن طرح به روایت نمایندگان است و لایحه ما نیز نظر دولت است. هر دو طرح هم را پیدا می‌کنند.

وزیر اقتصاد هشتم مردادماه در حاشیه جلسه با کمیسیون اقتصادی مجلس گفته بود: لایحه اصلاح نظام جامع مالیاتی اواخر دی‌ماه به مجلس ارائه می‌شود.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه