رادیو مجازی اتاق ایران - 18 تیر 99

رئیس اتاق کرج در مراسم افتتاح مرکز فابا در استان البرز

حمایت از کسب‌وکارهای نوپا از اولویت‌های بخش خصوصی است

رحیم بنامولائی، رئیس اتاق کرج در مراسم افتتاح رسمی مرکز آموزشی، پژوهشی فابا در استان البرز، حمایت از کسب‌وکارهای نوپا و ایده تولید بدون کارخانه را از اولویت‌های بخش خصوصی استان دانست.

26 مرداد 1398
کد خبر : 29919
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرج حمایت از کسب‌وکارهای نوپا، استارتاپ‌ها و ایده‌های تولید بدون کارخانه را از اولویت‌های بخش خصوصی استان البرز عنوان کرد.

رحیم بنامولائی در مراسم افتتاح رسمی مرکز آموزشی، پژوهشی فابا در استان البرز، آغاز به کار این مرکز را حرکتی در مسیر توسعه تکنولوژی دانست و ضمن اعلام آمادگی هرگونه همکاری اتاق بازرگانی البرز با مرکز فابا در استان، گفت: این مرکز ۱۲ سال تجربه مفید و کارآمد را در پرونده خود به همراه دارد و می‌تواند در استان ما عملکرد خوبی به‌ویژه در حوزه‌های مهارتی، تخصصی و کاربردی داشته باشد.

او با تأکید بر اینکه لازمه دستیابی به رشد اقتصاد مستمر، همراه شدن تکنولوژی با شفافیت است، ادامه داد: تحول در اقتصاد جامعه مستلزم اصلاح قوانین کهنه است، باید قوانین تازه‌ای تصویب و اجرا شود که با شرایط فعلی اقتصاد جامعه همخوانی داشته باشد.

او از رانت و فساد به‌عنوان یک چالش عمده در اقتصاد کشور نام برد و تصریح کرد: باید مجریان نظام ضمن استفاده از نظرات کارشناسان صدیق بخش خصوصی، برای ریشه‌کن کردن این معضل حاد جامعه چاره‌اندیشی کنند.

رئیس اتاق کرج با ذکر این نکته که ۸۵ درصد اقتصاد کشور دولتی است، گفت: متأسفانه درصدی از اقتصاد جامعه نیز درید اختیار عوامل رانت و فساد است.

بنامولائی افزود: این عوامل رانت و فساد چهره کریه خود را پشت نقاب بخش خصوصی مخفی کرده و موجب بدبین شدن مردم نسبت به فعالان اقتصادی مؤمن، باصداقت و پاک‌سرشت شده‌اند.

او در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت توسعه گردشگری و برنامه‌ریزی مناسب برای ترغیب گردشگران خارجی جهت سفر به کشورمان تأکید کرد.

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه