رادیو مجازی اتاق ایران - 13 خرداد 99

به دنبال تصویب شیوه‌نامه اداره جلسات شورای روسای اتاق‌ها

هیات رئیسه شورای هماهنگی روسای اتاق‌های سراسر کشور انتخاب شدند

شیوه‌نامه چگونگی تشکیل و اداره شورای هماهنگی روسای اتاق‌های سراسر کشور به تصویب روسای اتاق‌ها رسید. بر این اساس هیات رئیسه شورا برای مدت یک سال انتخاب خواهند شد. به این ترتیب که رئیس اتاق ایران عضو ثابت بوده و دو نایب‌رئیس، یک منشی و یک عضو، طبق آرای روسا انتخاب می‌شوند.

27 مرداد 1398
کد خبر : 29947
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

روسای اتاق‌های سراسر کشور در نشست اخیر با اعضای هیات رئیسه اتاق ایران، شیوه‌نامه چگونگی تشکیل و اداره شورای هماهنگی روسای اتاق‌های سراسر کشور را تصویب کردند. قرار است این شیوه‌نامه برای مدت یک سال عملیاتی و در نهایت با بررسی نتیجه آن در مورد ادامه یا توقف اجرای این شیوه‌نامه تصمیم‌گیری شود.

به این ترتیب محمود تولایی رئیس اتاق کاشان، منوچهر توسطی رئیس اتاق اراک، شهلا عموری رئیس اتاق اهواز و یونس ژائله رئیس اتاق تبریز با کسب آرای لازم به عنوان اعضای هیات رئیسه شورای روسای اتاق‌های سراسر کشور برای مدت یک سال انتخاب شدند.

در ادامه این نشست از یک‌سو بی‌توجهی دولت به قانون و لزوم کسب نظرات بخش خصوصی به ویژه در استان‌ها از سوی دستگاه‌های دولتی پیش از تصویب بخشنامه‌ها و قوانین و از سوی دیگر صدور انواع قوانین و بخشنامه‌های متناقض که به موانع جدی در برابر کسب‌وکارهای اقتصادی تبدیل شده‌اند، توسط روسای اتاق‌ها مورد اعتراض قرار گرفت.

آن‌ها همچنین از هیات رئیسه اتاق ایران خواستند تا با جمع‌بندی این مطالب و انتقال آن به دولت، حل سریع این مشکلات به ویژه در شرایط امروز کشور را پیگیری کند.

در ادامه غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران از لزوم ارزیابی عملکرد اتاق‌ها و ایجاد کمیته پایش دائم به منظور شناسایی اعضای فعال و غیرفعال، سخن گفت و تأکید کرد: تصمیم داریم یک کمیته نظارت با اطلاع همه اعضا تشکیل دهیم.

او افزود: بر اساس قانون همه اتاق‌ها در اداره خود مستقل هستند اما باید در چارچوب قانون رفتار کنند. کمیته نظارت می‌تواند مسائل مالی اتاق‌ها را هم رصد کند.

شافعی با تأکید بر اهمیت حفظ شفافیت، از تشکیل کمیته پایش و کمیته نظارت طی دو ماه آینده خبر داد.

 

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه