رادیو مجازی اتاق ایران - 18 تیر 99

حضور جامعه نیکوکاری ابرار در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر

جامعه نیکوکاری ابرار، با حضور در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر، ضمن معرفی توانمندی‌ها و تولیدات روستاهای هدف طرح توسعه پایدار روستایی، به ارایه مدل خود در توسعه پایدار روستایی پرداخت.

03 شهریور 1398
کد خبر : 30024
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر با حضور معاون اول رئیس جمهور، پنجشنبه ۲۴ مرداد در نمایشگاه بین المللی تهران افتتاح شد. در این مراسم علاوه بر اسحاق جهانگیری، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و معاون توسعه امور روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری حضور داشتند. اجرای مراسم‌های آیینی و محلی، اجرای تئاتر عروسکی و برنامه‌های متنوع مرتبط با زندگی روستایی و عشایری، برگزاری استارت آپ‌های روستایی از جمله محورهای چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر است.

جامعه نیکوکاری ابرار، با حضور در این نمایشگاه، ضمن معرفی توانمندی‌ها و تولیدات روستاهای هدف طرح توسعه پایدار روستایی، به ارایه مدل خود در توسعه پایدار روستایی پرداخت.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان، رئیس صندوق کارآفرینی امید و مدیرکل آموزش روستایی سازمان فنی و حرفه‌ای از مهم‌ترین بازدیدکننده‌های غرفه جامعه نیکوکاری ابرار در چهارمین نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر بودند.

 علی‌اصغر خامنوی مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار، با حضور در سالن خیریه‌ها و NGO ­های فعال در روستاها، ضمن نمایش محصولات منتخب روستاهای هدف طرح توسعه پایدار روستایی در استان­های خراسان جنوبی، کردستان و سیستان و بلوچستان، توانست دستاوردها و نتایج فعالیت­های این تشکل غیردولتی را به مخاطبان علاقه‌مند معرفی نماید.

 همچنین تعاملات مناسبی با سایر NGO­ها و فعالان حوزه توسعه محلی و مسئولین و مقامات دولتی برقرار شد. شناسایی و تعامل با صاحبان کسب‌وکارها و استارتاپ‌های فعال در روستاها باهدف کمک به بازاریابی محصولات و تولیدات روستاها نیز دیگر دستاورد جامعه نیکوکاری ابرار در این نمایشگاه بود.

طرح توسعه پایدار روستایی جامعه نیکوکاری ابرار با رویکرد آموزش، توانمندسازی و همچنین بهبود معیشت، اشتغال، کارآفرینی، حفظ و تقویت ارزش‌های فرهنگی و محیط‌زیست روستا‌ها در استان‌های کردستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی (گناباد) و در سه روستای منظومه‌ای در حال اجراست.

 

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه