رادیو مجازی اتاق ایران - 5 بهمن 98

طبق گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت

صدور مجوزهای معدنی در چهارماهه امسال 30.4 درصد رشد کرد

بر اساس آمارهای وزارت صنعت، میزان صدور مجوزهای معدنی (گواهی کشف، پروانه اکتشاف و پروانه بهره‌برداری) در ۴ ماهه امسال 30.4 درصد افزایش یافته است.

17 شهریور 1398
کد خبر : 30207
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

بر اساس آخرین گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، میزان صدور گواهی کشف معادن کشور از ابتدای فروردین تا پایان تیر ۹۸ به ۱۷۶ فقره رسید. این رقم در مدت مشابه سال قبل، ۱۳۵ فقره بود که حاکی از افزایش ۳۰.۴ درصد افزایش صدور گواهی کشف است.

همچنین طی مدت مذکور، ۱۹۸ فقره پروانه بهره‌برداری معدن صادر شده که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (۱۸۴ فقره پروانه بهره‌برداری)، ۷.۶ درصد افزایش یافته است؛ همچنین، طی این مدت، ۳۳۸ فقره پروانه اکتشاف صادر شده است.

این آمار در مدت مشابه سال گذشته، ۳۳۶ فقره بود که نشان‌دهنده رشد ۶ دهم درصدی صدور پروانه اکتشاف است.

بر اساس این گزارش، میزان هزینه عملیات اکتشاف در بخش گواهی کشف طی ۴ ماهه نخست امسال، ۲۵۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال بود که در مقایسه به رقم مدت مشابه سال گذشته (۱۶۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال)، ۶۰.۷ درصد رشد یافت.

افزایش ۱۷.۹ درصدی اشتغال

طی ۴ ماهه نخست امسال، در بخش صدور پروانه بهره‌برداری، یک هزار و ۷۳۴ نفر اشتغال ایجاد شد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، یک هزار و ۴۷۱ نفر بود که نشان‌دهنده افزایش ۱۷.۹ درصدی میزان اشتغال در این بخش است.

افزایش ۱۲۸.۵ درصدی وصول حقوق دولتی

افزون بر این، طی ۴ ماهه نخست سال ۹۸، حدود ۵ هزار و ۱۴۷ میلیارد و ۲۲ میلیون ریال حقوق دولتی از معادن وصول شد که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۷ (۲ هزار و ۲۵۲ میلیارد و ۶۲۶ میلیون ریال)، حاکی از افزایش ۱۲۸.۵ درصدی است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه