رادیو مجازی اتاق ایران - 31 اردیبهشت 99

افت ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای رقیب

ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای رقیب کاهش یافته و حتی ثبت آمار بسیار مثبت از وضعیت بازار کار ایالات‌متحده نیز نتوانسته است از این کاهش جلوگیری کند.

13 مهر 1398
کد خبر : 30531
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

دلار آمریکا در مقابل سایر ارزهای رقیب با افت ارزش مواجه شده است آن‌هم در شرایطی که تازه‌ترین آمارهای منتشر شده از بازار کار ایالات‌متحده بسیار مثبت بوده است.

به گزارش رویترز، نرخ بیکاری آمریکا در ماه سپتامبر به کمترین سطح نیم‌قرن اخیر رسید اما این خبر نتوانست آن‌گونه که باید از دلار حمایت کند و ارزش دلار هرچند اندک در برابر تمامی همتایان مهم خود کاهشی شد.

شاون اوزبورن، استراتژیست ارشد بازار در بانک اسکوشیا گفت: به نظر می‌رسد توجه معامله گران به‌جای آمارهای بازار کار روی مسئله دیگری معطوف شده باشد. بنابراین فکر می‌کنم که عملکرد امروز دلار قابل‌قبول بوده است. یک مسئله دیگر برای دلار وجود دارد و آن‌هم تصمیم بانک مرکزی برای نرخ بهره است، فکر می‌کنم باید منتظر اتخاذ رویکرد محرک بیشتری توسط فدرال رزرو باشیم.

در آخرین روز از معاملات بازارهای ارزی جهانی، هر دلار با ۰.۰۸ درصد کاهش به ۱۰۶.۸۱ ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا با ۰.۰۲ درصد کاهش به ازای ۱.۴۷۷۱ دلار مبادله شد تا ارزش دلار استرالیا از کمترین سطح سه هفته اخیر فاصله گیرد.

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، با کاهش ۰.۱ درصدی به ۹۸.۸۰۵ واحد رسید و از رکورد دو سال اخیر خود بیشتر فاصله گرفت.

از سوی دیگر نظر می‌رسد با توجه به تشدید جنگ تجاری آمریکا با شرکای تجاری بزرگ خود و کاهش رشد اقتصادی، بانک مرکزی آمریکا چاره‌ای جز کاهش مجدد نرخ بهره برای سومین بار در طول سال جاری نداشته باشد.

در معاملات ارزی جهانی هم‌چنین ارزش هر یورو با ۰.۲ درصد افزایش به ۱.۰۹۸۲ دلار رسید تا ارزش یورو در برابر دلار طی این هفته ۰.۳۴ درصد افزایش یافته باشد. به مانند یورو، دیگر ارز مهم اروپایی یعنی پوند نیز در برابر دلار دست به پیشروی زد تا جایی که هر پوند با ۰.۰۲ درصد افزایش به ۱.۲۳۳۴ دلار رسید. هر فرانک نیز به ازای ۱.۰۰۴۲ دلار مبادله شد.

ارزش دلار آمریکا در برابر همتای کانادایی کاهش و در برابر همتای سنگاپوری افزایش یافت تا جایی که هر دلار آمریکا به ترتیب به ازای ۱.۳۳۱۰ و ۱.۳۷۸۸ دلار کانادا و سنگاپور معامله شد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه