رادیو مجازی اتاق ایران - ۲۷ اسفند ۹۹

جهان اقتصاد و کسب‌وکار به روایت آمار

اعداد و ارقام اقتصادی در هفته نخست آذرماه 1398

نرخ تورم و بیکاری کشورهای منطقه یورو و اتحادیه اروپا، اصلاح نرخ رشد اقتصادی آمریکا در سه‌ماهه سوم سال 2019، آمار تولید فولاد چین و برآورد کاهش چشمگیر فروش جهانی خودرو جزو مهم‌ترین آمارهای اقتصادی و تجاری منتشر شده طی این هفته بوده‌اند.

10 آذر 1398
کد خبر : 31286
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب‌وکار در اقصی نقاط جهان، از سوی رسانه‌ها، نهادهای اقتصادی ملی و بین‌المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم‌ترین آنها را می‌توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

44 درصد

بانک جهانی: حدود 44 درصد از افراد دچار فقر شدید را کودکان و نوجوانان کمتر از 14 ساله تشکیل می‌دهند.

81.5 میلیون تن

ورلد استیل: در ماه اکتبر (9 مهر تا 9 آبان) حدود 81.5 میلیون تن فولاد در چین تولید شده است که این رقم 0.6 درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل کاهش نشان می‌دهد. چین بزرگترین تولیدکننده فولاد در جهان به شمار می‌رود و به‌تنهایی بیش از نیمی از فولاد جهان را تولید می‌کند.

7.4 میلیارد دلار

بلومبرگ: شهروندان آمریکایی در روز جمعه سیاه (آخرین جمعه ماه نوامبر) مجموعاً 7.4 میلیارد دلار خرید آنلاین داشته‌اند.

1.4 میلیون نفر

بلومبرگ: حدود 1.4 میلیون نفر در بریتانیا قادر به تأمین ساده‌ترین نیازهای اساسی خود از جمله پوشاک و مواد شوینده و بهداشتی نیستند.

35 میلیارد دلار

سی‌ان‌ان: انتظار می‌رود در سال جاری میلادی مجموع هزینه‌های شرکت آمازون در حوزه حمل‌ونقل از مرز 35 میلیارد دلار عبور کند که این رقم بیش از دو برابر هزینه‌ای است که آمازون در سال 2017 صرف حمل‌ونقل کرده بود. شرکت آمازون که بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک جهان محسوب می‌شود، قصد دارد با کاهش چشمگیر زمان تحویل مرسوله‌ها همچنان فاصله خود را با رقبایش حفظ کند.

3.1 میلیون دستگاه خودرو

سی‌ان‌ان: بر اساس پیش‌بینی کارشناسان شرکت خدمات مالی فیچ، فروش خودرو در جهان طی سال جاری میلادی 3.1 میلیون دستگاه (4 درصد) نسبت به سال گذشته کاهش خواهد یافت. در صورت تحقق این پیش‌بینی، صنعت خودرو جهان بیشترین کاهش فروش خود پس از بحران مالی 2008 را تجربه خواهد کرد.

9500 نفر

سی‌ان‌ان: شرکت خودروسازی آئودی، از شرکت‌های وابسته به گروه خودروسازی فولکس‌واگن، قصد دارد در افق 2025 حدود 9500 نفر از کارکنان خود را از طریق جابجایی یا بازنشستگی تعدیل کند. این شرکت در عین حال 2000 شغل جدید را در حوزه حمل‌ونقل برقی و سایر فناوری‌های جدید در حوزه حمل‌ونقل ایجاد خواهد کرد.

10 هزار نفر

رویترز: شرکت خودروسازی دایملر آلمان اعلام کرد ظرف سه سال آینده دست‌کم 10 هزار نفر از کارکنان خود در سراسر جهان را تعدیل خواهد کرد. کاهش فروش خودرو و همچنین تلاش برای کاهش هزینه‌ها به‌منظور افزایش سرمایه‌گذاری در تولید خودروهای برقی، مهم‌ترین دلایل اتخاذ این تصمیم بوده است.

2.1 درصد

سی‌ان‌بی‌سی: وزارت بازرگانی آمریکا نرخ رشد تولید ناخالص داخلی این کشور در سه‌ماهه سوم سال 2019 (در مقایسه با دوره مشابه سال قبل) را 2.1 درصد اعلام کرد. این در حالی است که در برآوردهای اولیه ورزات بازرگانی آمریکا نرخ رشد اقتصادی این کشور در دوره مذکور 19 درصد اعلام شده بود.

1 درصد

یورو استات: بر اساس برآوردهای اولیه، شاخص قیمت مصرف‌کننده در منطقه یورو طی ماه نوامبر امسال 1.0 درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش یافته است.

7.5 درصد و 6.3 درصد

یورو استات: نرخ بیکاری در منطقه یورو طی ماه اکتبر 7.5 درصد برآورد شده است که پایین‌ترین میزان آن از اواسط 2008 تاکنون به شمار می‌رود. نر خ بیکاری در اتحادیه اروپا نیز در ماه اکتبر به 6.3 درصد رسیده است که پایین‌ترین میزان آن از زمان ثبت آمار مشترک بیکاری در اتحادیه اروپا به شمار می‌رود.

18.5 درصد

دفتر ملی آمار انگلیس: در سال 2018 دست‌کم 18.5 درصد از کسب‌وکارهای بزرگ (دارای حداقل 1000 نفر نیروی کار) در بریتانیا با حوادث امنیتی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مواجه شده‌اند.

688 میلیارد پوند

دفتر ملی آمار انگلیس: کسب‌وکارهای بریتانیایی در سال 2018 حدود 688 میلیارد پوند کالا و خدمات از طریق اینترنت به فروش رسانده‌اند. این رقم بدون احتساب فروش آنلاین خدمات شرکت‌های مالی برآورد شده است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه