رادیو مجازی اتاق ایران - 10 خرداد 99

علی یگانه فرد در شورای گفت‌وگوی زنجان اعلام کرد

فرصت صنعت چاقوی زنجان برای توسعه در استان چلیابینسک روسیه

رئیس اتاق زنجان در شورای گفت‌وگوی این استان از انعقاد تفاهم‌نامه‌های میان زنجان و استان چلیابینسک روسیه خبر داد که فرصت خوبی برای تولید چاقوی زنجان در این استان مهیا می‌کند و می‌تواند برای توسعه و جهانی‌سازی این صنعت از آن بهره برد.

16 آذر 1398
کد خبر : 31352
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

چهل و نهمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان با محوریت بررسی و پیگیری مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان، فن‌آور، کارآفرین و استارتاپی در محل اتاق زنجان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه علی یگانه فرد، رئیس اتاق زنجان با بیان با اشاره به اخبار مهم و روز اقتصاد، اظهار کرد: بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع فعالان اقتصادی تکلیف بخش خصوصی و دولتی را تبیین کرده و امید است که این تکالیف را به‌درستی انجام دهیم.

 او با اشاره به سابقه تجارت استان زنجان با برخی از کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا، افزود: استان زنجان با استان چلیابینسک کشور روسیه تفاهمات خوبی برای همکاری منعقد کرده و بنا به گفته وزیر تجارت اتحادیه اوراسیا، باوجود نبود تفاهم بین ایران و اوراسیا در سال گذشته، تجارت با این ناحیه 27 درصد رشد داشته است.

 رئیس اتاق زنجان با بیان اینکه چلیابینسک یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت روسیه است، اشاره‌ای به صنایع و عمده فعالیت اقتصادی استان چلیابینسک داشت و تصریح کرد: چلیابینسک مرکز عمده صنعتی، از جمله متالوژی، ماشین‌سازی، فلزکاری، تولید ابزار و صنایع شیمیایی، نور و صنایع غذایی است، بااین‌حال، محصول اصلی این شهر فلز (آلیاژهای باکیفیت بالا و فولاد زد زنگ) از جمله روی و ماشین‌آلات و لوله‌های سنگین مختلف است.

 یگانه فرد با بیان اینکه تولید چاقو در استان چلیابینسک یک فرصت برای استان زنجان بوده، گفت: استان زنجان به‌عنوان طرف همکاری چلیابینسک در ناحیه فدرالی اورال جنوبی انتخاب شده و با استفاده از این فرصت می‌توان صنعت چاقوسازی زنجان را توسعه داد و در جهت صنعتی کردن آن حرکت کرد است.

 رئیس اتاق زنجان با بیان اینکه مسئولان شهر چلیابینسک روسیه علاقه‌مند به حضور و توسعه همکاری‌ها با استان زنجان هستند، خاطرنشان کرد: این استان در زمینه صنعت نیروگاهی علاقه‌مند به فعالیت با استان زنجان است و در زمینه روی نیز فعالیت دارند که می‌توان در این زمینه نیز با آنها کار کرد.

 وی در ادامه با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان به چهار بخش نوپا نوع یک، نوپا نوع 2، تولیدی نوع یک و تولیدی نوع 2 تقسیم می‌شود، اضافه کرد: درمجموع 4 هزار و 678 شرکت دانش‌بنیان در کشور فعالیت دارند که دراین‌بین استان زنجان رتبه 12 کشور را به لحاظ تعداد در اختیار دارد.

 یگانه فرد سهم استان زنجان از شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور را برابر با سهم جمعیتی استان عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: با احتساب آمار 9 ماهه گذشته از سال جاری تعداد کلی این شرکت‌ها به عدد 62 شرکت رسیده است.

 وی خاطرنشان کرد: افزون بر این شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های دیگری نیز در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاه‌ها فعال هستند.

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه