رادیو مجازی اتاق ایران - 30 دی 98

رئیس قوه قضائیه در دیدار با فعالان اقتصادی استان اصفهان

تمامی موانع عرصه تولید باید حذف شود

رئیس قوه قضائیه در جریان سفر به استان اصفهان، با فعالان اقتصادی، صنعتگران کارآفرینان اصفهانی دیدار و گفت‌وگو کرد. سید ابراهیم رئیسی در این دیدار ضمن تأکید بر لزوم رفع همه موانع تولید، گفت: در جنگ اقتصادی دولتمردان باید با متناسب‌سازی مقررات، شرایط را برای صنعتگران تسهیل کنند.

20 آذر 1398
کد خبر : 31420
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه فعالان اقتصادی در مقاوم‌سازی اقتصاد کشور در مقابل تکانه‌های دشمن بسیار تأثیرگذار هستند، گفت: توطئه دشمن برای از رونق انداختن تولید کشور و ناامیدی در جامعه با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و همت صنعتگران خنثی می‌شود.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار با فعالان اقتصادی، کارآفرینان و صنعتگران استان اصفهان افزود: دولتمردان باید شرایط را برای صنعتگران تسهیل کنند، در جنگ اقتصادی صنعتگران فرماندهانی هستند که باید با متناسب‌سازی مقررات برای فعالیت به آنها کمک کرد.

رئیس قوه قضائیه با تأکید بر لزوم حذف تمامی موانع عرصه تولید، تصریح کرد: شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی باید با حضور همه فعالان عرصه اقتصادی تشکیل شده و مصوبات آن برای همه بخش‌ها قابلیت اجرا داشته باشد.

استاندار اصفهان نیز در این دیدار تشکیل ستاد ویژه تدابیر اقتصادی به‌صورت پایلوت در استان اصفهان و دادن اختیارات ویژه به آن را با تعیین قاضی ویژه در رفع بسیاری از مشکلات استان مؤثر دانست.

عباس رضایی همچنین تشکیل کارگروه ویژه رسیدگی به مشکلات حوضه آبریز زاینده‌رود را یکی از مهم‌ترین دستاوردهای سفر رئیس قوه قضائیه به استان اصفهان دانست و افزود: قوانین و ضوابط تعریف شده برای صنایع، با نیاز امروز و شرایط اقتصادی کنونی همخوانی ندارد.

او خواستار قائل شدن تفاوتی معین، بین فعالان اقتصادی و اخلالگران اقتصادی شد و تأکید کرد: با این روش می‌توان چرخ صنعت را به‌خوبی به حرکت درآورد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه در استان اصفهان هماهنگی خوبی با مجموعه دستگاه قضا وجود دارد، افزود: راه‌اندازی هیئت‌های منصفه اقتصادی می‌تواند برای حل مسائل فعالان این بخش اثربخش باشد.

رضایی با انتقاد ازجدی گرفته نشدن مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تصریح کرد: باوجوداینکه برخی مصوبات با قوانین جاری مغایراست اما می‌توان این مشکلات را برطرف کرد.

رضایی راه‌حل مشکلات مزمن اقتصادی در استان اصفهان را طرح مسائل در جلسه سران سه قوه دانست و افزود: با این روش می‌توان مشکلات حل نشدنی را احصا و حل‌وفصل کرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان نیز در این دیدار گفت: برای اینکه بتوانیم به مردم و انقلاب به‌خوبی خدمت کنیم، باید همچون زمان جنگ، اتاق جنگ تشکیل دهیم.

مسعود گلشیرازی افزود: به گفته مقام معظم رهبری، راهبرد مصون‌سازی در دستور کار قرار دارد و تحقق شفافیت نظام‌مند از طریق دولت الکترونیک قطعاً حل‌کننده مشکلات مردم خواهد بود.

رئیس اتاق اصفهان رصد شاخص‌ها و محیط کسب‌وکار به‌صورت گسترده و چاره‌اندیشی سریع مشکلات را ضروری دانست و گفت: شکایات مالی بانک‌ها و مالیات ستانی ناعادلانه و تأمین اجتماعی فعالان اقتصادی را با مشکل مواجه کرده است.

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه