رادیو مجازی اتاق ایران - 5 بهمن 98

مسئولان و فعالان اقتصادی باید اهمیت بازار عراق را متوجه شوند

دبیر کل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق معتقد است: باید اهمیت بازار عراق برای مسئولان و فعالان اقتصادی مشخص شود؛ چراکه این کشور سالانه 70 میلیارد دلار واردات دارد و سهم ایران از این بازار هنوز کمتر از ظرفیت‌هاست.

24 دی 1398
کد خبر : 31858
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

دبیر کل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با اشاره به واردات 70 میلیارد دلاری کشور عراق گفت: باید اهمیت بازار عراق برای مسئولان و صنایع تولیدی و صنعتی مشخص شود.

سید حمید حسینی با اشاره به برگزاری نمایشگاه صادراتی (ایران اکسپو)، گفت: با توجه به اینکه نمایشگاه‌ها محلی است که خریداران عمده محصولات مختلف از نقاط مختلف دنیا حضور دارند بنابراین حضور در نمایشگاه‌هایی مثل نمایشگاه صادراتی فرصتی برای آشنایی شرکت‌های داخلی و خارجی است.

دبیر کل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با تأکید بر اینکه نمایشگاه فرصتی برای بازاریابی و پیدا کردن مشتریان جدید ایجاد می‌کند، افزود: در نمایشگاه صادراتی (ایران اکسپو)، هیاتی از کشور عراق برای بازدید حضور دارد که حضور این هیات تجاری فرصت مغتنمی را برای سرمایه‌گذاری خارجی تجار ایران در عراق فراهم می‌کند.

حسینی با اشاره به ظرفیت بزرگ بازار عراق بیان داشت: این بازار ظرفیت عظیمی برای توسعه صنایع مختلف کشور است.

وی با تأکید بر اینکه در کشورهای صادرات محوری مانند چین، ترکیه و آلمان سالیانه نمایشگاه‌های متعددی برگزار می‌شود، گفت: علاوه بر محاسن برگزاری نمایشگاه‌ها که به آن اشاره شد صنعت نمایشگاهی، صنعتی سودآور است که به توسعه روابط تجاری و صادراتی کمک می‌کند.

دبیر کل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با اشاره به واردات 70 میلیارد دلاری کشور عراق گفت: بنابراین کشورهای مختلف دنیا خواهان واردات و تجارت به این کشور و حضور در بازارهای عراق هستند.

حسینی با اشاره به اینکه باید اهمیت بازار عراق برای مسئولان و واحدهای صنعتی و تولیدی کاملاً مشخص شود، گفت: با این کار و بهره‌گیری از تبلیغات مناسب می‌توان ظرفیت‌های صادرات به عراق را به شکل قابل‌ملاحظه‌ای افزایش داد.

وی با تأکید بر اینکه صادرات به عراق ظرفیت افزایش تا 15 میلیارد دلار را دارد گفت: باید شرکت‌های بزرگ را وارد تجارت به عراق کرد و از خرده‌فروشی بپرهیزیم.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه