رادیو مجازی اتاق ایران - 11 مرداد 99

در جلسه آموزشی توسعه صادرات استان خراسان شمالی با روسیه مطرح شد

توسعه مبادلات با همسایگان؛ نیازمند توافقات دولتی

رئیس اتاق بجنورد در جلسه آموزشی توسعه صادرات استان خراسان شمالی با روسیه، گفت: انتخاب بازارهای هدف یکی از مهم‌ترین موضوعات بازاریابی بین‌المللی است اما در مورد ایران، توسعه مبادلات با کشورهای همسایه و افزایش عرضه کالا در بازار این کشورها نیازمند توافقات دولتی است.

21 بهمن 1398
کد خبر : 32173
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد با بیان اینکه انتخاب بازار هدف صادراتی یکی از مهم‌ترین موضوعات بازاریابی بین‌المللی است، گفت: کلید عرضه بیشتر کالا و خدمات ایران به بازارهای همسایه فقط با توافقات دولت‌ها در سطح کلان میسر می‌شود.

سعید پورآبادی در جلسه هم‌اندیشی و آموزشی توسعه صادرات استان خراسان شمالی با کشور روسیه افزود: توسعه صادرات کالاهای غیرنفتی یکی از رویکردهای ایران در زمان تحریم‌هاست و درآمد ناشی از صادرات کالاهای غیرنفتی بخشی از نیاز کشور را تأمین می‌کند.

پورآبادی با اشاره به تأثیر بین‌المللی شدن شرکت‌ها در توسعه صادرات، گفت: هم‌زمان تقویت تولیدات صنعتی و صنایع تبدیلی می‌تواند افزایش صادرات کشور کمک کند.

حبیب‌الله کامفیروزی، مدیر بازرگانی چند شرکت روسی، نیز در این مراسم با بیان اینکه ایران ظرفیت‌های خوبی در حوزه محصولات غذایی و کشاورزی، آرایشی و بهداشتی، پزشکی و شیمیایی، محصولات صنعتی و پوشاک برای صادرات به روسیه دارد، گفت: موانع صادراتی ایران با روسیه در حوزه بانکی شامل تأمین مالی پرهزینه، مشوق‌های صادراتی ضعیف و حوزه حمل‌ونقل و لجستیک تاکنون مانع استفاده از ظرفیت‌ها شده است.

او با بیان اینکه در کار صادرات اولیه مسئله مهم بازاریابی است، افزود: باید در امر تجارت به دنبال شرکت‌های مدیریت صادرات باشید.

کامفیروزی در رابطه با فرق تجارت بین‌المللی و تجارت جهانی نیز گفت: تجارت جهانی ابعاد وسیعی را در برمی‌گیرد مانند شرکت‌های سامسونگ و گوگل ولی تجارت بین‌المللی بین 2 یا چند کشور اتفاق می‌افتد.

جلسه هم‌اندیشی و آموزشی فعالان اقتصادی استان با موضوع تجارت با روسیه در بحث تبادلات ارزی، مارکتینگ، حمل‌ونقل دریایی و گمرک و ترخیص در محل اتاق بازرگانی بجنورد با حضور فعالان اقتصادی استان برگزار شد.

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه