رادیو مجازی اتاق ایران - 16 فروردین 99

ارزیابی صندوق بین‌المللی پول از تأثیر کرونا بر اقتصاد جهانی

صندوق بین‌المللی پول در بیانیه‌ای اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا می‌تواند بهبود شکننده اقتصاد جهان را در معرض خطر قرار دهد.

05 اسفند 1398
کد خبر : 32340
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

بیانیه صندوق بین‌المللی پول در مورد تأثیر ویروس کرونا بر رشد اقتصادی در حالی عنوان می‌شود که وزرای مالی کشورهای گروه ۲۰ در ریاض پایتخت عربستان گرد هم آمده‌اند تا در مورد روش‌های مهار تأثیرات ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی را به بحث و گفت‌وگو بپردازند.

به گزارش فرانس ۲۴، کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول بعد از نشست دو روزه نشست گروه ۲۰ گفت: رشد جهانی بعد از بازگشت متوسط در سال جاری به ۳.۳ درصد رسید که این رقم در سال گذشته ۲.۹ درصد بوده است.

جورجیوا با اشاره به روند آهسته بازگشت رشد اقتصادی به وضعیت عادی گفت: روند بازگشت بسیار شکننده است.

او در بیانیه‌ای افزود: ویروس کرونا فعالیت اقتصادی چین را مختل کرده و می‌تواند روند بهبود رشد جهانی را نیز در معرض خطر قرار دهد.

جورجیوا تأکید کرد که شیوع ویروس کرونا می‌تواند رشد اقتصادی چین را به ۵.۶ درصد برساند که این میزان که چهاردهم درصد (۰.۴) پایین‌تر از چشم‌انداز رشد اقتصادی چین در ژانویه (دی- بهمن) است.

طبق آخرین اخبار رسمی تا روز یکشنبه درمجموع ۷۸ هزار و ۷۲۴ نفر در سطح جهان به ویروس کرونا مبتلا شدند که ۷۶ هزار و ۹۳۶ نفرشان در چین هستند. از این مجموع ۲ هزار و ۴۶۲ نفر فوت کرده‌اند که دو هزار و ۴۴۲ نفر آن چینی هستند. کمیسیون بهداشت ملی چین گزارش کرد که ۲۳ هزار و ۹۲ نفر از مبتلایان درمان شده‌اند.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه