رادیو مجازی اتاق ایران - 16 فروردین 99

رئیس‌کل بانک مرکزی تشریح کرد

تمهیدات پولی و بانکی برای تحقق «جهش تولید»

رئیس کل بانک مرکزی با انتشار یادداشتی در فضای مجازی به تشریح پیش نیازها و تمهیدات پولی و بانکی برای تحقق جهش تولید پرداخت که توسعه بازار باز و همچنین تقویت قدرت خرید مردم از جمله آنهاست.

04 فروردین 1399
کد خبر : 32655
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس‌کل بانک مرکزی از جمله اقدامات لازم برای جهش تولید را برنامه‌ریزی برای پشتیبانی از بانک‌ها جهت تأمین اعتبار زنجیره تولید، شفاف‌سازی تراکنش‌های بانکی و توسعه عملیات بازار باز اعلام کرد.

عبدالناصر همتی در یادداشتی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی به جزئیاتی از اولین جلسه شورای راهبردی سال جهش تولید که عصر دیروز با حضور معاونان و مسئولان بانک مرکزی برگزار شد اشاره کرد.

در این یادداشت آمده است: بعدازظهر دیروز، در اولین نشست راهبردی در مورد برنامه‌های بانک مرکزی برای جهش تولید، با حضور معاونین و دیگر مدیران ارشد بانک مرکزی، سیاست‌های پولی، اعتباری و ارزی مؤثر بر رشد اقتصادی را در وضعیت فعلی اقتصادی کشور، مورد ارزیابی قرار دادیم.

در این جلسه تأکید شد که «جهش تولید» نیازمند برنامه‌ریزی برای پشتیبانی از بانک‌ها جهت تأمین اعتبار لازم در حمایت از تولیدکنندگان و زنجیره تولید، در کنار روند اصلاح نظام بانکی، با اولویت اصلاح ترازنامه بانک‌ها، شفاف‌سازی تراکنش‌های بانکی و ممانعت از ورود منابع بانک‌ها به فعالیت‌های سفته بازانه، جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق به کشور تحت هر عنوان به‌ظاهر موجه، برگشت کلیه ارزهای ناشی از صادرات به چرخه اقتصاد کشور، توجه به بخش خدمات و اقتصاد دانش‌بنیان و بالا بردن قدرت خرید مردم از کالای ایرانی، از طریق کارت‌های اعتباری و… و از همه مهم‌تر، توسعه عملیات بازار باز برای کنترل نرخ سود و تورم است.

مقرر شد جزئیات برنامه‌ها با محوریت معاونت اقتصادی بانک و خصوصاً در مواردی که با سیاست‌های مالی و تجاری مرتبط می‌شود در هماهنگی با سایر دستگاه‌های اقتصادی دولتی و نهادها و بخش‌های غیردولتی، تدوین و پیگیری شود.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه