رادیو مجازی اتاق ایران - 16 فروردین 99

بودجه 150 میلیارد دلاری بانک جهانی برای جنگ با کرونا

رئیس بانک جهانی از اختصاص بودجه ۱۵۰ میلیارد دلاری از سوی این نهاد بین‌المللی برای مقابله با کرونا خبر داد.

05 فروردین 1399
کد خبر : 32659
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس بانک جهانی از ارائه شدن یک بسته منابع مالی به ارزش ۱۵۰ میلیارد دلار به‌منظور کمک به کشورهای درحال‌توسعه در مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا شد.

به گفته دیوید مالپاس، این منابع طی ۱۵ ماه آینده در اختیار کشورهای مختلف قرار خواهد گرفت.

به گزارش رویترز، مالپاس در بیانیه خود که آن را خطاب به وزرای دارایی گروه ۲۰ منتشر کرده از این کشورها خواسته است تا با تعلیق دریافت طلب خود از کشورهای فقیری که در حال مبارزه با ویروس کرونا هستند، به‌طور موقت چشم‌پوشی کنند. به گفته مالپاس، به این دسته از کشورها اکنون باید اجازه داده شود تا منابع مالی خود را روی حمایت از بخش درمانی خود متمرکز کنند.

رئیس بانک جهانی با اعلام آمادگی بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول برای ارزیابی و تدوین مجدد یک نقشه راه بازپرداخت بدهی‌ها توسط کشورهای فقیر در دوران پساکرونا گفت: از رهبران کشورهای گروه ۲۰ می‌خواهم تا به کشورهای فقیر برای بازپرداخت بدهی‌های خود بیشتر فرصت دهند.

به گفته مالپاس، این بانک اکنون در ۴۹ کشور پروژه‌هایی را برای مقابله با کرونا در نظر گرفته است که تصمیم‌گیری در خصوص تأمین اعتبارات لازم برای اجرای دستکم ۱۶ پروژه تا آخر این هفته انجام خواهد شد. وی از کشورهای درگیر کرونا خواست تا از طریق مشورت با چین و سایر بازیگران کلیدی نسبت به ازسرگیری سریع‌تر فعالیت‌های تولیدی خود و تأمین مایحتاج پزشکی اقدام کنند.

پیش‌ازاین، با شدت گرفتن روند شیوع ویروس کرونا، بانک جهانی از کشورها خواسته بود تا یک همکاری مشترک برای رسیدن به برنامه‌ای اثربخش در مقابله با کرونا را آغاز کنند. این بانک ضمن اعلام آمادگی بر استفاده از منابع مالی خود در مقابله با ویروس کرونا از همه کشورها خواسته است تا آمادگی خود را در برابر شیوع این ویروس بالا ببرند.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه