رادیو مجازی اتاق ایران - 6 مهر 99

آمارهای وزارت صنعت نشان می‌دهد

رشد ۱۴.۲ درصدی صدور جواز تأسیس صنعتی در سال گذشته

آمارهای وزارت صنعت از بهبود وضعیت تأسیس صنایع حکایت دارد به‌گونه‌ای که در سال 98 صدور جواز تأسیس صنعتی 14.2 درصد نسبت به سال 97 افزایش داشته است.

02 اردیبهشت 1399
کد خبر : 32956
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

بررسی آمارهای منتشر شده معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد در سال ۹۸ تعداد ۲۷ هزار و ۹۴۷ فقره جواز تأسیس صنعتی در کشور صادر شد که در مقایسه با سال ۹۷ رشد ۱۴.۲ درصدی نشان داده و حاکی از زمینه‌سازی برای رونق تولید در این بخش است.

بر پایه این گزارش، سرمایه مجوزهای صادره یاد شده در سال ۹۸ با رشد ۲۶ درصدی نسبت به سال قبل از آن، به ۳۶۳ هزار و ۴۱۸ میلیارد تومان رسید.

همچنین اشتغال ایجاد شده از محل مجوزها ۶۳۳ هزار و ۳۸۱ نفر پیش‌بینی می‌شود که در مقایسه با سال ۹۷ رشد ۱۴.۲ درصدی دارد و متوسط سرمایه‌گذاری انجام شده در حوزه صنعت در سالی که گذشت با رشد ۱۰.۳ درصدی نسبت به سال ۹۷ به ۱۳ میلیارد تومان رسید.

رشد 2.9 درصدی پروانه‌های بهره‌برداری

بررسی آمارها همچنین حاکی از رشد ۲.۹ درصدی پروانه‌های بهره‌برداری صادره در سال ۹۸ نسبت به ۹۷ است.

در این بخش رشد ۵.۳ درصدی سرمایه و افت ۱.۲ درصدی اشتغال بنگاه‌ها مشاهده می‌شود.از محل پروانه‌های بهره‌برداری صادره برای بنگاه‌ها، اشتغال ۱۰۶‌ هزار و ۵۱۴ نفری پیش‌بینی شده است.

همچنین متوسط سرمایه‌گذاری در این بخش از ۱۰.۲۱ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۱۰.۴۵ میلیارد تومان در سال ۹۸ افزایش داشته است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه