رادیو مجازی اتاق ایران - 13 خرداد 99

درخواست سازمان حمایت از وزارت کشور

خودرو‌های صفرکیلومتر و بدون پلاک از پارکینگ‌ها تخلیه شود

رئیس سازمان حمایت در نامه‌ای به رئیس سازمان همیاری شهرداری‌های کشور، تخلیه خودروهای صفرکیلومتر و بدون پلاک از پارکینگ‌ها خواستار شد.

01 خرداد 1399
کد خبر : 33303
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان طی نامه‌ای به معاون وزیر کشور و رئیس سازمان همیاری شهرداری‌های کشور، خواستار تخلیه ماشین‌های صفرکیلومتر و بدون پلاک از سطح پارکینگ‌ها شد.

عباس تابش در این نامه با اشاره به تأکید رئیس‌جمهور و مصوبه اخیر ستاد تنظیم بازار کشور به‌منظور ساماندهی بازار خودرو، اعلام کرد که نگهداری خودروهای صفرکیلومتر در پارکینگ‌های سطح شهر ممنوع بوده و صاحبان پارکینگ‌ها موظف‌اند حداکثر ظرف مدت یک هفته ضمن تماس با مالکان خودروها، پارکینگ‌ها را از خودروهای صفرکیلومتر تخلیه کنند.

او همچنین در این نامه تأکید کرد: ‌خودروهایی که با هدف افزایش قیمت و برهم زدن نظم و تعادل بازار، گران‌فروشی و کسب منافع نامشروع در پارکینگ‌ها دپو شده‌اند باید به بازار عرضه شود.

طبق اعلام رئیس سازمان حمایت در این، پس از انقضای مهلت مقرر، نگهداری خودرو صفرکیلومتر در پارکینگ‌ها در حکم احتکار بوده و با متخلفین در چارچوب قوانین و مقررات جاری کشور برخورد تعزیری و قضایی صورت خواهد گرفت.

در پی افزایش قیمت نجومی در بازار خودرو درنهایت در جلسه روز دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت‌ماه در ستاد تنظیم بازار مقرر شد که قیمت خودروهای سایپا ۲۳ درصد و قیمت محصولات ایران‌خودرو ۱۰ درصد افزایش یابد و قیمت خودرو در کف بازار هم شامل قیمت درب کارخانه به‌علاوه حداکثر ۱۰ درصد سود باشد.

همچنین در این جلسه مقرر شد محدودیت‌های جدیدی برای متقاضیان خودرو اعمال شود، برای مثال هر کد ملی فقط یک خودرو می‌تواند بخرد و در موقع ثبت‌نام کارت ملی، گواهی‌نامه، حساب بانکی و سیم‌کارت باید به نام شخص متقاضی ثبت‌نام باشد و در صورت مهیا نبودن هر یک از این شرایط امکان ثبت‌نام برای شخص فراهم نخواهد شد.

همچنین متقاضی باید سن بالای ۱۸ سال و گواهینامه رانندگی داشته باشد و در ۳۶ ماه گذشته از هیچ‌یک از خودروسازان خودرویی دریافت نکرده باشد. چند روز بعد هم وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که پارکینگ‌ها حق پذیرش خودرو بدون پلاک را ندارند و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان طی اطلاعیه‌ای به خریداران هشدار داد که در هنگام خرید خودرو صفرکیلومتر از بازار آزاد به وضعیت اعتبار گارانتی خودرو توجه کنند، چراکه خودروهایی که تا سه ماه بعد از تحویل خودرو برای سرویس اولیه مراجعه نکند، گارانتی خودرو آنها از درج اعتبار ساقط خواهد شد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه