رادیو مجازی اتاق ایران - 13 خرداد 99

دستور رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با وزیر اقتصاد

در بازار سرمایه تعادل اطمینان‌بخش برای سرمایه‌گذاری مردم ایجاد شود

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن تأکید بر تسریع در واگذاری سهام دولت، تلاش برای ایجاد تعادل اطمینان‌بخش در بازار سرمایه را خواستار شد تا مردم با خیالی آسوده برای سرمایه‌گذاری در این عرصه اطمینان کامل داشته باشند.

02 خرداد 1399
کد خبر : 33304
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس‌جمهور تسریع در واگذاری سهام شرکت‌های دولتی و امکان حضور همه مردم در این عرصه را اطمینان‌بخش و مایه خرسندی دانست و بر ضرورت تلاش مسئولان اقتصادی کشور در راستای توسعه این فعالیت‌ها تأکید کرد.

حسن روحانی امروز در گفت‌وگو با فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارائی پس از استماع گزارش او درباره اقدامات و برنامه‌های این وزارتخانه در راستای ساماندهی بازار سرمایه‌گذاری و بورس در کشور تأکید کرد: باید تلاش کنیم بازار بورس و سرمایه به یک تعادل اطمینان‌بخش برسد تا مردم با خیالی آسوده برای سرمایه‌گذاری در این عرصه اطمینان کامل داشته باشند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: باید از طریق فروش اوراق مالی اسلامی برای تأمین مالی طرح‌های عمرانی کشور برنامه‌ریزی و اقدام کنیم.

روحانی با اشاره به اینکه باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا همواره امکان عرضه سهام شرکت‌های سودده در بورس فراهم باشد، اظهار داشت: آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی دقیق از بازار سرمایه به مردم و استفاده صحیح و مطمئن آنها از این بازار بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند موجب توسعه کشور و افزایش سرمایه مردم شود.

فرهاد دژپسند نیز در این گفت‌وگو گزارشی از روند روش سهام صندوق واسطه‌گری مالی یکم و برنامه‌های وزارت اقتصاد و دارائی در زمینه آزادسازی بخشی از سهام عدالت و اقدامات این وزارتخانه در راستای توسعه بازار سرمایه و بورس و تقویت حضور مردم در این عرصه به رئیس‌جمهور ارائه کرد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه