رادیو مجازی اتاق ایران - 17 تیر 99

ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۹۹

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران می‌گوید: معاون اول رئیس‌جمهور بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۹ را ابلاغ کرده و پرداخت هرگونه جایزه و مشوق صادراتی به صادرکنندگان منوط به حصول اطمینان از برگشت ارز شده است.

08 تیر 1399
کد خبر : 33686
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۹ توسط معاون اول رئیس‌جمهوری و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خبر داد.

حمید زادبوم با اعلام این خبر گفت: تدوین این بسته حمایتی حاصل ساعت‌ها فعالیت کارشناسی کارگروه منتخب شامل نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه‌وبودجه، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، صندوق توسعه ملی و همچنین اعضای کمیته کارشناسی شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی است و به تأیید شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی نیز رسیده است.

وی افزود: جامع‌ومانع بودن و توجه به شرایط خاص اقتصادی و تجاری کشور با توجه به تحریم‌های ناجوانمردانه و همچنین مسائل ناشی از شیوع ویروس کرونا دو شاخص مهم تدوین بسته حمایتی سال ۱۳۹۹ است.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: توجه به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و همچنین صادرات به ۱۵ کشور همسایه و اعضای اتحادیه اوراسیا در بسته فوق‌الذکر مورد تأکید قرار گرفته و تمام تسهیلات و مشوق‌ها با توجه به این مسئله تدوین شده است.

دبیر شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی منابع بسته حمایتی سال جاری را شامل منابع صندوق توسعه ملی به میزان ۲۰ هزار میلیارد ریال، منابع پیش‌بینی شده در قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور برای حمایت از صادرات غیرنفتی به میزان شش هزار میلیارد ریال، بخشی از درآمدهای حاصل از وضع عوارض صادراتی و همچنین افزایش سرمایه دولت در صندوق ضمانت صادرات ایران تا سقف ۱۰۰ میلیون یورو اعلام کرده و ابراز امیدواری کرد با تخصیص بودجه‌های فوق‌الذکر، نیل به اهداف از پیش تعیین شده جهت توسعه صادرات غیرنفتی در سال ۱۳۹۹ تسهیل شود.

زادبوم بیان کرد: پرداخت هرگونه جایزه و مشوق صادراتی برای صادرکنندگان منوط به حصول اطمینان از برگشت ارز حاصل از صادرات کالا و خدمات به چرخه اقتصادی کشور بر اساس دستورالعمل‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه