رادیو مجازی اتاق ایران - 21 مرداد 99

رئیس اتاق شیراز خبر داد

مدیران واحدهای تولیدی فارس به دوره‌های آموزش GIZ آلمان اعزام می‌شوند

جمال رازقی، رئیس اتاق شیراز با اشاره به برگزاری سومین دوره آموزش GIZ در کشور آلمان، از انجام مرحله شناسایی، تأیید و مصاحبه مدیران واحدهای تولیدی فارس در اتاق شیراز برای اعزام به این دوره آموزشی خبر داد.

22 تیر 1399
کد خبر : 33859
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز با اشاره به اینکه امسال سومین دوره آموزش GIZ در کشور آلمان برگزار می‌شود، گفت: در مرحله نخست شناسایی، تأیید و مصاحبه جهت اعزام مدیران واحدهای تولیدی فارس به این دوره‌ها در اتاق شیراز برگزار خواهد شد.

جمال رازقی با اعلام این خبر افزود: هرساله سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با همکاری شرکت GIZ آلمان دوره آموزشی آمادگی برای مشارکت با شرکت‌های آلمانی را برگزار می‌کنند که امسال با توافق‌های صورت گرفته میان اتاق شیراز و شرکت شهرک‌های صنعتی، مدیریت مصاحبه و آماده‌سازی متقاضیان جهت ورود به این دوره به اتاق شیراز واگذار شده است.

او با بیان اینکه سطح اعزام به این دوره‌ها از مدیران و کارشناسان ارشد واحدهای تولیدی است بیان کرد: این دوره‌ها با هدف آشنایی و تسهیل برقراری ارتباط میان شرکت‌های کوچک و متوسط ایرانی با شرکت‌های آلمانی به‌منظور تبادل دانش و تکنولوژی و آموزش‌های مدیریتی برقرار شده است.

او اظهار کرد: ازاین‌رو مدیران و یا کارشناسان ارشد واحدهای تولیدی استان که دارای شرایط اعلامی شرکت در این جلسات هستند می‌توانند به سایت اتاق شیراز مراجعه و فرم مربوطه را به آدرس تکمیل و نسبت به ثبت‌نام اولیه اقدام کنند.

رئیس اتاق شیراز اضافه کرد: این اتاق پس از مصاحبه اولیه و ارزیابی مهارت زبان انگلیسی، واجدین شرایط را انتخاب و پس از برگزاری دوره توانمندسازی اولیه برای مصاحبه نهایی معرفی خواهد کرد.

رازقی گفت: محورهای برنامه‌های امسال دوره نوین مدیریتی با استانداردهای روز دنیا، بازدید از 15 الی 20 کارخانه در زمینه صنایع کوچک و جلسات اختصاصی با فعالان اقتصادی و شرکت‌های همتای آلمانی عنوان شده است که تاریخ دقیق برگزاری این دوره امسال به دلیل بیماری کرونا به تعویق افتاده و تاکنون به‌طور رسمی از سوی کشور آلمان اعلام نشده است

او با بیان اینکه متأسفانه در سال‌های گذشته سهم تجار و صنعتگران استان فارس در این برنامه مناسب نبوده است ادامه داد: اتاق شیراز با رایزنی‌های انجام شده با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی اقدام به شناسایی فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی با پتانسیل بالا جهت حضور در این دوره می‌کند تا بتواند بخش خصوصی استان را با شیوه‌های نوین مدیریتی و بازاریابی روز دنیا و نحوه مدیریت بنگاه‌های اقتصادی در کشور آلمان که پرچم‌دار صنعت جهان است، آشنا سازد.

رازقی ادامه داد: این دوره‌های آموزشی یکی از بارزترین و موفق‌ترین برنامه‌های اقتصادی و تجاری در کشور و معتبر در سطح جهانی است که از دستاوردهای اعزام به این دوره‌ها می‌توان به آشنایی با فعالان اقتصادی و گروه‌های تجاری، انعقاد قرارداد و جذب شرکای تجاری، گسترش مراودات اقتصادی با اروپا و آشنایی با علوم نوین در تولید است.

نام این دوره آموزشی (Fit for Partnership with Germany) است که برگزارکنندگان این برنامه سازمان صنایع کوچک ایران، سازمان GIZ از وزارت اقتصاد و دارایی کشور آلمان هستند که نخستین دوره این برنامه سال 1395 برگزار شده است.

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه