رادیو مجازی اتاق ایران - 7 اسفند ۹۹

جهان اقتصاد و کسب‌وکار به روایت آمار

اعداد و ارقام اقتصادی در هفته سوم تیرماه 1399

پیش‌بینی نرخ رشد اقتصادی اتحادیه اروپا در سال جاری میلادی، نرخ بیکاری در کشورهای عضو OECD، پیش‌بینی گلدمن ساکس از نرخ رشد اقتصادی آمریکا در سال 2020 و آمارهای اشتغال در کانادا و آمریکا جزو مهم‌ترین آمارهای تجاری و اقتصادی منتشر شده طی این هفته بوده‌اند.

22 تیر 1399
کد خبر : 33861
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب‌وکار در اقصی نقاط جهان، از سوی رسانه‌ها، نهادهای اقتصادی ملی و بین‌المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم‌ترین آنها را می‌توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

10 درصد و 12 درصد

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD): پیش‌بینی می‌شود که در پایان سال جاری میلادی متوسط نرخ بیکاری در کشورهای عضو OECD به 10 درصد برسد. در صورت بروز موج دوم شیوع ویروس کرونا در جهان، نرخ بیکاری در کشورهای عضو OECD می‌تواند تا سطح 12 درصد نیز افزایش یابد.

8.4 درصد

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD): متوسط نرخ بیکاری در کشورهای عضو OECD طی ماه مه (12 اردیبهشت تا 11 خرداد) 8.4 درصد بوده است که نسبت به ماه قبل از آن 0.1 واحد درصد کاهش نشان می‌دهد.

200 میلیارد روپیه

بلومبرگ: دولت هند قصد دارد در راستای تأمین بخشی از منابع مالی مورد نیاز برای بسته‌های حمایتی به‌منظور کمک به خروج اقتصاد این کشور از رکود ناشی از بحران کرونا، معادل 200 میلیارد روپیه (2.7 میلیارد دلار) از سهام خود در دو شرکت شبه‌دولتی را به فروش برساند.

12 میلیون شغل

بلومبرگ: ریشی سوناک، وزیر خزانه‌داری انگلیس، اعلام کرد سیاست‌های حمایتی دولت این کشور در دوران رکود ناشی از شیوع جهانی ویروس کرونا به حفظ بیش از 12 میلیون شغل در انگلیس کمک کرده است.

از 34 به 55 درصد

بلومبرگ: در سال 2016 سهم منابع انرژی تجدیدپذیر از برق تولیدشده در آلمان 34 درصد بوده است؛ این رقم در نیمه نخست سال جاری میلادی به 55 درصد رسیده است.

953 هزار شغل و 12.3 درصد

نشنال پست: مرکز ملی آمار کانادا اعلام کرد که در ماه ژوئن (12 خرداد تا 10 تیر) حدود 953 هزار شغل جدید در این کشور ایجاد شده و نرخ بیکاری به 12.3 درصد کاهش یافته است.

2.9 میلیارد دلار و 37 میلیارد دلار

سی‌ان‌بی‌سی (CNBC): وارن بافت، مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره شرکت هلدینگ برکشایر هاتاوی، بخشی از سهام خود در این شرکت به ارزش 2.9 میلیارد دلار را وقف امور خیریه کرد. با احتساب این مبلغ، وارن بافت از سال 2006 تاکنون حدود 37 میلیارد دلار از ثروت خود را به امور خیریه اختصاص داده است.

36 هزار نفر

نیویورک‌تایمز: شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز آمریکا به کارکنان خود اطلاع داده است که در صورت تداوم بحران کنونی در صنعت گردشگری و حمل‌ونقل هوایی، در پاییز سال جاری میلادی 36 هزار نفر از آنها (معادل حدود 40 درصد از کل نیروی کار شرکت) را به مرخصی اجباری می‌فرستد.

8.3 درصد

سی‌ان‌ان: کمیسیون اروپا (بازوی اجرایی اتحادیه اروپا) در گزارش جدید خود درباره چشم‌انداز اقتصادی اتحادیه اروپا پیش‌بینی کرده است که اقتصاد این اتحادیه در سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته 8.3 درصد کوچکتر خواهد شد.

41 دلار

اویل پرایس: اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارشی میانگین قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال در نیمه دوم سال جاری میلادی را 41 دلار پیش‌بینی کرد که این رقم در مقایسه با پیش‌بینی قبلی 4 دلار افزایش نشان می‌دهد.

8.1 تریلیون وون کره جنوبی

فایننشال تایمز: شرکت سامسونگ در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی 8.1 تریلیون وون کره جنوبی (معادل 6.8 میلیارد دلار) سود عملیاتی کسب کرده است. سود عملیاتی شرکت سامسونگ در سه‌ماهه دوم سال جاری با وجود کاهش نسبی فروش به دلیل بحران جهانی کرونا حدود 23 درصد در مقایسه با دوره مشابه سال قبل افزایش نشان می‌دهد.

4.6 درصد

مارکت واچ: شرکت خدمات مالی و بانکداری گلدمن ساکس در گزارش جدید خود پیش‌بینی کرده است که اقتصاد آمریکا در سال جاری میلادی 4.6 درصد در مقایسه با سال گذشته کوچکتر خواهد شد.

54.6 درصد

اداره آمار وزارت کار آمریکا: در پایان ماه ژوئن نسبت تعداد افراد شاغل به کل جمعیت در آمریکا به 54.6 درصد رسید که این رقم در مقایسه با اوایل سال جاری میلادی (قبل از شیوع گسترده کرونا) حدود 6.5 واحد درصد کاهش نشان می‌دهد.

5 درصد

یورو استات: شاخص قیمت مسکن در منطقه یورو طی سه‌ماهه نخست سال جاری میلادی 5.0 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش یافته است.

59.9 میلیارد یورو

یورو استات: مازاد حساب جاری کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سه‌ماهه نخست سال 2020 مجموعاً 59.9 میلیارد یورو بوده است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه