رادیو مجازی اتاق ایران - 2 مهر 99

رئیس اتاق شیراز در نشست شورای گفت‌وگوی فارس

توزیع لبنیات سنتی بدون مجوز، تهدیدی برای سلامتی شهروندان است

جمال رازقی، رئیس اتاق شیراز می‌گوید: توزیع گسترده لبنیات سنتی بدون مجوز در استان فارس و شهر شیراز به خطری جدی برای سلامتی شهروندان تبدیل شده و مراجع ذی‌ربط باید برای مقابله با این شرایط چاره‌ای بیندیشند.

15 مرداد 1399
کد خبر : 34176
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: هم‌اینک عرضه لبنیات سنتی در استان فارس و شهر شیراز به یک تهدید جدی برای سلامت شهروندان تبدیل شده است و مضاف بر این فعالیت واحدهای تولید و عرضه لبنیات سنتی آسیب جدی به فعالیت واحدهای صنعتی در حوزه لبنیات استان وارد کرده است.

جمال رازقی در چهلمین شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان فارس افزود: با توجه به مشکلات فراوان واحدهای غیرمجاز عرضه لبنیات سنتی و رشد روزافزون این واحدها در استان فارس و به‌ویژه شهر شیراز موجب بروز دغدغه‌های فراوانی در حوزه سلامت و مواد غذایی شده است.

او با بیان اینکه تعداد بسیار کمی از واحدهای عرضه لبنیات سنتی دارای مجوز هستند و تعداد بسیار زیادی فعالیت بدون مجوزهای لازم را دارند افزود: توزیع گسترده محصولات غیربهداشتی لبنیات سنتی در شیراز موضوع جدی است که مسئولان باید به این تهدید جدی توجه کنند درحالی‌که سلامت مردم با هیچ موضوعی قابل مقابله نیست.

رازقی با بیان اینکه این واحدها به‌طورمعمول شیر برگشتی کارخانه‌ها را با قیمت پایین خریداری و در محیط‌های کاملاً غیراستاندارد محصول تولید می‌کنند اظهار کرد: فعالیت واحدهای لبنیات سنتی به‌گونه‌ای است که ضمن نداشتن مجوز فعالیت، هیچ توجهی به بهداشت محصولات تولید شده صورت نمی‌گیرد و استانداردهای بهداشتی لازم رعایت نمی‌شود.

او اضافه کرد: جای تأسف است که توجه به تهدید جدی بودن این محصولات برای سلامت مردم مورد غفلت قرار گرفته و به دلیل عدم نظارت و اقدام نظارتی بر این واحدهای غیرمجاز که سلامت مردم را به مخاطره انداخته است بیشتر مورد اقبال عمومی قرار دارد.

رئیس اتاق شیراز ادامه داد: با توجه به مشکلات حاد واحدهای ارائه دهنده لبنیات سنتی در استان به‌ویژه شهر شیراز و تهدید جدی بودن برای سلامت مردم، هسته صنایع تبدیلی شورای پژوهش اتاق بازرگانی شیراز با همکاری بخش صنایع غذایی دانشگاه شیراز اقدام به تهیه طرح پژوهشی با عنوان «بررسی میزان آلودگی لبنیات سنتی شهر شیراز به عوامل خطرزای شاخص» کرده است.

رازقی گفت: بر اساس داده‌های این گزارش که به‌صورت تصادفی از مراکز توزیع لبنیات سنتی شهر شیراز جمع‌آوری شده محصولات تولیدی با عنوان محصولات لبنی سنتی در شهر شیراز از کیفیت استاندارد و مطلوبی برخوردار نیست و ازنظر فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی با مشکل بهداشتی جدی و خطرزا برای سلامت عموم روبرو است.

او تصریح کرد: این در حالی است که در برخی مواقع مشاهده می‌کنیم که تغییر برخی افزودنی‌ها به محصولات لبنی در واحدهای تولیدی تبعات بسیاری از سوی مراجع نظارتی برای کارخانه‌ها دارد اما واحدهای غیرمجاز عرضه لبنیات در سطح شهر بدون در نظر گرفتن روند مشخصی بهداشتی، محصول را در ظرف ریخته و به دست مردم می‌دهد.

رازقی افزود: فعالیت واحدهای غیرمجاز لبنیات با عنوان لبنیات سنتی در سطح شهر از سال 90 در استان باهدف ایجاد اشتغال رونق گرفت که متأسفانه توسعه روزافزون این واحدها فعالیت آنها را به یک چالش و معضل برای صنایع لبنی تبدیل کرده است.

او با اشاره به آثار منفی بسیار این واحدهای غیرمجاز بر واحدهای صنعتی فعال لبنی از جمله کاهش فروش محصولات کارخانه‌ها و بیکاری نیروی کار واحدهای تولیدی شناسنامه‌دار استان گفت: برخی از واحدهای لبنی سنتی بهداشت عمومی را رعایت نمی‌کنند و بسیاری از حقوق قانونی از جمله مالیات، ارزش‌افزوده و بیمه را نیز پرداخت نمی‌کنند و این در حالی است که این واحدها به دلیل عدم نیاز به تجهیزات و ماشین‌آلات، هزینه تولید بسیار پایینی دارند اما با قیمت‌های بسیار گزاف به دست مصرف‌کننده نهایی می‌رسد.

رازقی با اشاره به جلسات مکرر کارشناسی با فعالان این بخش در این اتاق اظهار کرد: نیاز است مسئولان استان در برای نوع فعالیت این واحدها تصمیم‌گیری و تدبیر کنند که پیشنهاد کارشناسی ما این است که واحدهای لبنی سنتی که فاقد مجوزهای لازم است تعطیل شود و واحدهای لبنی سنتی که دارای مجوز فعالیت هستند که توزیع به‌صورت گسترده نداشته باشند و فروش آنها تنها در محل باشد.

او تصریح کرد: همچنین باید به هیچ واحد لبنیات سنتی جدید مجوز فعالیت توسط مراجع ذی‌ربط داده نشود و نظارت و نمونه‌برداری‌های مستمر از مواد اولیه و محصولات توسط اداره کل استاندارد و معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز صورت گیرد.

رازقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گزارش طرح شامخ مدیران خرید ادامه داد: بر اساس انتشار ششمین دوره شاخص مدیران خرید برای کل اقتصاد ایران در خردادماه معادل 48.41 درصد است که این میزان نسبت به اردیبهشت‌ماه کمتر شده است.

او ادامه داد: این روند نشان می‌دهد که افزایش شاخص در اردیبهشت‌ماه به دلیل تعطیلی گسترده بنگاه‌های اقتصادی در فروردین بوده است که با ادامه روند بازگشایی فعالیت در خردادماه عدد شامخ کل تقریباً به شرایط قبل از شیوع کرونا نزدیک شده است.

رازقی افزود: بر اساس این گزارش برخی مشکلات اصلی از دید فعالان اقتصادی در خردادماه جاری افزایش شدید در قیمت ماشین‌آلات جدید و بی‌ثباتی نرخ ارز، کمبود مواد اولیه، تحریم‌ها و سیاست‌های مقطعی ارزی بانک مرکزی، مشکلات جدی در تأمین و تهیه تجهیزات اولیه و موردنیاز، بالا رفتن قیمت ارز در واردات و تأمین لوازم‌یدکی موردنیاز و افزایش شدید قیمت نهاده‌هاست.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه