رادیو مجازی اتاق ایران - 5 آبان 99

مشکلات رفع تعهد ارزی صادرکنندگان استان کرمان بررسی شد

در نشستی با حضور رئیس و نایب رئیس اتاق کرمان، مدیرکل و معاونان سازمان صنعت، معدن و تجارت و معاون گمرکات استان، مشکلات برخی صادرکنندگان کرمانی که موفق به رفع تعهد ارزی نشده بودند، بررسی شد.

19 شهریور 1399
کد خبر : 34547
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس اتاق کرمان  گفت: رفع تعهد ارزی دغدغه جدی و مهم فعالان اقتصادی شده و در این مسیر با مشکلاتی روبرو هستند که گاهی آنها را دلسرد می کند.

سیدمهدی طبیب زاده در نشست بررسی مشکلات رفع تعهد ارزی صادرکنندگان استان کرمان، افزود: همه مجموعه های مرتبط در تلاش هستند با تعامل و همکاری صمیمانه، مشکلات ارزی صادرکنندگان را برطرف کنند تا امر مهم صادرات در دست افراد غیر این حوزه نیفتد و حاشیه و مشکل ایجاد نکند.

او با اشاره به نزدیک شدن به فصل صادرات پسته و خرما استان در مهر و آبان ماه سال جاری به عنوان مهمترین محصولات صادراتی استان اظهار کرد: در این شرایط عده ای نگران تعلیق کارت های بازرگانی خود برای صادرات و یا ترخیص کالا از گمرک هستند که باید در حد توان به آنها کمک کرد.

مهدی حسینی نژاد، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز در ادامه این نشست گفت: به تازگی اعلام کرده اند که کارت بازرگانی 92 نفر از صادرکنندگان استان رفع تعلیق و یا مشکل آنها برطرف شده و می توانند فعالیت خود را انجام دهند.

در ادامه این نشست عضو هیات رئیسه اتاق کرمان نیز گفت: در صورت همکاری فعالان اقتصادی برای رفع مشکل ارزی صادرکنندگان پیشنهاد می شود بررسی موارد خاص مربوط به برخی صادرکنندگان و اعلام آن به سازمان توسعه تجارت، معرفی نماینده‌ای در بانک مرکزی برای پاسخگویی به پرسش های مربوطه برای سرعت بخشیدن به رفع تعلیق ها و همچنین داشتن دیدگاه مثبت به صادرکنندگان معتبر و مطرح، مدنظر قرار گیرد.

آرش علوی، تصریح کرد: اگر صادرکنندگان دارای مشکلات ارزی، با مجموعه های مختلف همکاری داشته باشند، تلاش خواهد شد تا مشکلات بازگشت ارز حاصل از صادرات آنها در سال 97 و 98 برطرف، تعلیق کارت های بازرگانی کمتر شود و یا به تعویق بیفتد.

گفتنی است در این نشست جمعی از صادرکنندگان دارای مشکلات رفع تعهد ارزی به بیان مشکلات خود پرداختند و مقرر شد برای رفع این مشکلات همکاری و تعامل لازم شکل گیرد.

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه