رادیو مجازی اتاق ایران - 2 مهر 99

دبیر ستاد تنظیم بازار خبر داد

ممنوعیت صادرات خامه و وضع عوارض برای صادرات لبنیات

دبیر ستاد تنظیم بازار می‌گوید: سازمان توسعه تجارت مکلف شده به‌فوریت ممنوعیت صادرات خامه را به مرحله اجرا بگذارد و برای صادرات شیر خشک و محصولات لبنی نیز عوارض وضع کند.

22 شهریور 1399
کد خبر : 34579
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: ستاد تنظیم بازار، سازمان توسعه تجارت را مکلف کرده است نسبت به تعیین عوارض برای صادرات شیر خشک و محصولات لبنی اقدام کند.

محمدرضا کلامی گفت: مدت‌ها است کره از فهرست دریافت ارز 4200 تومانی واردات خارج شده است، اما با توجه به اینکه ذخایر کره وارداتی با این ارز در کشور وجود داشت، نظارت کافی و کامل بر توزیع این ذخایر با قیمت‌های متعارف و متناسب با ارز 4200 تومانی صورت گرفت.

دبیر ستاد تنظیم بازار افزود: حالا با پایان ذخایر کره با ارز 4200 تومانی، تأثیر تغییر ارز مبنای واردات بر بازار روشن شده است، البته ستاد تنظیم بازار سازمان توسعه تجارت را مکلف کرده است به‌فوریت نسبت به تعیین عوارض صادراتی برای شیر خشک و محصولات لبنی اقدام کند.

به گفته او با تصویب ستاد تنظیم بازار، سازمان توسعه تجارت مکلف شد به‌فوریت ممنوعیت صادرات خامه را نیز به مرحله اجرا بگذارد.

کلامی افزود: این تصمیم با توجه به تأثیرپذیری بازار شیر و لبنیات کشور از تقاضای صادرات شیر خشک و خامه اتخاذ شده است.

این مقام مسئول تأکید کرد: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مکلف است نسبت به تعیین سقف قیمت کره داخلی اقدام و گزارش آن را جهت طی مراحل تصویب به کارگروه تنظیم بازار ارسال کند.

او در پاسخ به این سؤال که آیا خبر ممنوعیت ورود کره به کشور واقعیت دارد یا خیر؟ گفت: واردات کره به کشور ممنوع نیست و این تغییرات قیمتی، همان‌طور که اشاره شد تحت تأثیر تغییر ارز مبنای واردات از 4200 تومانی به ارز نیمایی است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه