رادیو مجازی اتاق ایران - 5 دی 99

کانون مشاوران اتاق اصفهان افتتاح شد

کانون مشاوران اتاق اصفهان به‌منظور ارائه خدمات مشاوره، منتورینگ ، پشتیبانی و حل مسئله بنگاه‌های اقتصادی افتتاح شد.

23 شهریور 1399
کد خبر : 34590
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس اتاق اصفهان با اشاره به افتتاح کانون مشاوران این اتاق گفت: این کانون در راستای اجرای یکی از مصوبات مهم شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان به قید فوریت و در تکمیل اقدامات شتاب‌دهنده‌های اتاق اصفهان افتتاح شد.

مسعود گلشیرازی افزود: نمی‌توان در اکوسیستمی بدون دقت و توجه بر منشورهای تدوین شده در کشور حرکت کرد؛ زیرا اسناد بالادستی تدوین شده مشخص کننده سمت‌وسوی آتی اقتصاد کشور هستند.

او جوان‌گرایی، دانایی محوری و عدالت‌خواهی را از ارکان اسناد بالادستی کشور دانست و تأکید کرد: جوانان ما باید بتوانند در کنار بهره‌گیری از دانش، شرایطی را برای تحقق عدالت اجتماعی فراهم سازند که این امر نیازمند ممارست و برخورداری از دانش و توان فنی لازم است.

گلشیرازی با تأکید بر اینکه امروز اقتصاد ما راهی جز مردمی شدن ندارد، خواستار دقت ویژه بر این مهم شد.

رئیس اتاق اصفهان با اشاره به گزارش اخیر مرکز پژوهش‌های اتاق ایران در رابطه با نامطلوب خواندن وضعیت تعاملی دولت و مردم در این گزارش، نامناسب بودن سیاست‌های ارزی کشور و حاکم بودن ترجیحات سیاسی بر اقتصادی را منجر به خروج سرمایه‌های عظیمی از کشور دانست.

او افزود: در شرایطی که دولت با کسری بودجه مواجه بوده و باید اتکای خود بر درآمدهای مالیاتی را بیشتر کند، با ایجاد شرایط مساعد برای بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت‌های تولید و کار بیشتر می‌توان این کسری بودجه را جبران کرد.

او با اشاره به آیه 159 سوره آل‌عمران که بر مشورت با اهل خرد تأکید کرده است، گفت: ما معتقدیم اکنون زمان بارور شدن اصفهان صنعتی فرارسیده و باید از طریق شبکه‌سازی میان جوانان مستعد دانشگاهی با صاحبان صنایع و سرمایه سنتی، اقتصاد درونزای برون‌نگر را رقم زد.

دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان، تلاش برای جریان دانش در بنگاه‌های اقتصادی و شناساندن و به‌کارگیری درست ابزارهای گذار از بحران مانند ظرفیت‌هایی چون ستاد تسهیل، کمیته حمایت قضایی و شورای گفت‌وگو را از دیگر اقدامات مهم اتاق دوره نهم عنوان و تصریح کرد: کانون مشاوران اتاق اصفهان یک حلقه تکمیلی از چرخه اقتصادی است که توسط پارلمان بخش خصوصی راه‌اندازی شد.

رئیس اتاق اصفهان همچنین خواستار اجرای آزمایشی رویه جدید صدور کارت بازرگانی در چند استان و رفع مشکلات و نواقص موجود در سامانه و سپس گسترش آن در سطح ملی شد و افزود: در رویه جدید مشکلات زیادی برای فعالان اقتصادی ایجاد شده و لازم است این مهم از طریق مجلس پیگیری شود.

مناسبات ضد تولید هنوز در اقتصاد جاری است

مهدی طغیانی، نماینده مردم اصفهان در مجلس نیز با تأکید بر استفاده هرچه بیشتر از مشاوران خبره در راستای ارتقای سطح فعالیت‌های تجاری استان ابراز امیدواری کرد که این طرح ابتکاری اتاق اصفهان در توسعه اقتصادی استان نقش ویژه‌ای داشته باشد.

او ارتقای کسب‌وکارها و وزن دهی به بخش خصوصی را دستاورد بزرگی دانست که در سال‌های گذشته به مدد تحریم و کاهش درآمدهای نفتی محقق شد.

طغیانی در ادامه حکمرانی بر مبنای دانش اقتصاد، سیاست‌گذاری و توجه به نهادهای اقتصاد ایران و مدیریت در اقتصاد کشور همچنین رفع مناسبات ضد تولیدی را از ابزارها و لوازم نقل‌وانتقال یک اقتصاد مبتنی بر فعالیت دولت به اقتصاد مبتنی بر فعالیت بخش خصوصی عنوان کرد.

اعضا می‌توانند از خدمات متنوع مشاوره‌ای بهره‌مند شوند

فرشته امینی، رئیس شورای راهبردی شتاب‌دهنده‌های بازاریابی و فروش و تجارت الکترونیک نیز در این جلسه با بیان اینکه اتاق اصفهان در دوره نهم فعالیت خود در راستای تمرکز ویژه بر آموزش جوانان و فعالان اقتصادی در حوزه تجارت اقدام به راه‌اندازی شتاب‌دهنده‌های صادرات، تجارت الکترونیک و فروش و بازاریابی کرد، افزود: در همین راستا مرکز شتاب‌دهنده بازاریابی و فروش برنامه‌هایی را برای تبدیل شدن به یکی از مراکز اصلی ارتقای «سطح بازاریابی و فروش» اعضای زیست‌بوم کسب‌وکار، اجرا و اقدام به راه‌اندازی کانون مشاوران نمود.

عضو هیات رئیسه اتاق اصفهان تصریح کرد: در این کانون سعی شده با بررسی نمونه‌های کلینیک‌ها، دپارتمان‌ها و مراکز تخصصی مشاوره ملی و بین‌المللی و تجربیات مشابه در اتاق، در کنار جلوگیری از موازی کاری‌های این حوزه به کلیه نیازهای مخاطبان پاسخ داده شود.

او افزود: در این کانون اعضا می‌توانند از خدمات مشاوره‌ای به‌صورت حضوری، ساعتی، تلفنی، مجازی، آنلاین و آفلاین، ورک شاپی، پادکستی، مشاوره خارجی و... بهره‌مند شوند.

امینی تصریح کرد: ترکیب خدمات مشاوره در این کانون به نحوی است که به‌تمامی نیازهای مشاوره‌ای اعضا با تنوع منحصربه‌فرد، نحوه ارائه و حوزه تخصصی پاسخ داده خواهد شد و همچنین، در بخش منتورینگ  نیز سعی شده امکان استفاده از تجربیات و مشاوره خبرگان کسب‌وکار علاقه‌مند به حمایت از فعالان اقتصادی مهیا شود.

او در ادامه گفت: در گام سوم نیز اعضا می‌توانند با ارائه درخواست مشاوره‌های خاص به‌صورت پروژه‌ای از بستر این کانون استفاده کنند.

اعضا با مشاوره از آزمون‌وخطاهای مکرر مصون می‌مانند

در ادامه علی کرباسی زاده، مشاور عالی رئیس اتاق اصفهان با اشاره به وجود پتانسیل‌های ویژه موجود در فعالان اقتصادی، دانشگاهیان و مدیران باتجربه استان گفت: از سوی دیگر، سهم عمده توسعه بخش صنعت، معدن و کشاورزی توسط SME ها محقق می‌شود که در این میان وجود افراد باتجربه در کنار این واحدهای کوچک و متوسط چه در قالب مشاور، منتور و کوچ می‌تواند آنها را از آزمون‌وخطاهای مکرر مصون دارد.

او ابراز امیدواری کرد افتتاح این کانون نقش مؤثری در توسعه اهداف اقتصادی استان ایفا کند.

تعالی و بهینه‌سازی وضعیت کسب‌وکارها با بهره‌گیری از خدمات مشاوره‌ای

احسان شهیر، مدیر توسعه کسب‌وکار اتاق اصفهان نیز هدف از راه‌اندازی این کانون را تعالی و بهینه‌سازی وضعیت کسب‌وکارها با راهبردهای رابطه سازی، شبکه‌سازی، جامعه سازی و توانمندسازی زیست‌بوم کسب‌وکار و ارزش‌های اصلی کارآفرینی، ارزش‌آفرینی و ثروت آفرینی عنوان کرد.

او تصریح کرد: این کانون در هفت حوزه تجارت بین‌الملل، بازاریابی و فروش، تجارت الکترونیک، بهینه‌سازی مدیریت کسب‌وکار، راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکارها، دیجیتال مارکتینگ و حقوقی، مالی و قانونی به ارائه خدمت به اعضا می‌پردازد. وی افزود: تاکنون 40 مشاور در این هفت گروه با کانون همکاری داشته و استفاده از مشاورین و اساتید بین‌المللی نیز در دستور کار کانون قرار دارد.

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه