رادیو مجازی اتاق ایران - 5 آبان 99

عملیات احداث دومین مدرسه خیریه اتاق کرمان در بم آغاز شد

عملیات احداث دومین مدرسه از 120 مدرسه‌ای که مقرر شده فعالان اقتصادی به محوریت اتاق کرمان و با همکاری دولت احداث کنند، با حضور رئیس اتاق کرمان، معاون وزیر آموزش‌وپرورش و جمعی از مدیران و فعالان اقتصادی استان کرمان در شهرستان بم آغاز شد.

21 مهر 1399
کد خبر : 34868
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

عملیات احداث مدرسه 24 کلاسه خیرساز اتاق کرمان به‌عنوان دومین مدرسه از 120 مدرسه‌ای که مقرر شده فعالان اقتصادی به محوریت اتاق کرمان و با همکاری دولت در استان احداث کند، در مراسم با حضور رئیس اتاق کرمان، معاون وزیر آموزش‌وپرورش و جمعی از مدیران و فعالان اقتصادی استان و شهرستان بم، آغاز شد.

رئیس اتاق کرمان در این مراسم گفت: در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی بخش خصوصی و با انجام گفت‌وگوها و بررسی‌های لازم، به وضعیت نامطلوب سرانه فضای آموزشی در استان رسیدیم و تصمیم بر احداث مدارسی در سطح استان با کمک فعالان اقتصادی گرفته شد.

سیدمهدی طبیب‌زاده افزود: اگرچه کرمان استانی ثروتمند و دارای ظرفیت‌های بسیاری است اما سرانه فضای آموزشی در استان کرمان از میانگین کشور پایین‌تر است که برای جبران بخشی از این کمبودها تفاهم‌نامه همکاری بین اتاق کرمان، سازمان نوسازی مدارس و موسسه خیریه مهر گیتی برای احداث ۱۲۰ مدرسه منعقد شد.

او اظهار کرد: اتاق کرمان در مواردی که جامعه با نیازهایی روبرو بوده احساس مسئولیت کرده که ازجمله این موارد می‌توان به احداث اولین مدرسه در منطقه زلزله‌زده کرمانشاه در روستای هشمر بخش ثلاث باباجانی و احداث دومین مدرسه در روستای عزیزآباد بخش کنارک پس از وقوع سیل در آن منطقه اشاره کرد.

خیران مدرسه‌ساز کرمان سرآمد هستند

معاون وزیر آموزش‌وپرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نیز در این آئین با تأکید بر اینکه خیران یکی از بازوان اصلی وزارت آموزش‌وپرورش هستند، گفت: امسال در استان کرمان ۱۲۰ هزار کلاس درس با حضور خیران احداث خواهد شد و حدود ۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان برای مشارکت خیران تأمین اعتبار شده که سهم استان کرمان تاکنون ۴۰ میلیارد تومان است.

مهرالله رخشانی مهر بیان کرد: هیچ پروژه خیر سازی در دولت نیمه‌تمام نمانده به‌طوری‌که از ۳۱۰ پروژه نیمه‌تمام استان کرمان ۲۹۰ پروژه با اعتبار ملی و ۲۰ پروژه باقی با اعتبارات استانی فعال هستند.

او تصریح کرد: حضور خیران در استان کرمان نسبت به سال‌های قبل سرآمد شده و امیدوارم در سال جدید استان کرمان رتبه خوبی در جذب خیرین به دست آورد.

گفتنی است مدرسه 24 کلاسه در شهر بم با مشارکت اتاق کرمان و اداره کل نوسازی مدارس استان و با اعتبار اولیه برآورده شده 10 میلیارد تومان با زیربنای دو هزار و 100 مترمربع احداث خواهد شد. اولین مدرسه از 120 مدرسه مذکور نیز اوایل شهریورماه سال جاری در روستای شرف‌آباد کرمان کلنگ زنی شد.

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه