رادیو مجازی اتاق ایران - 7 اسفند ۹۹

رئیس اتاق بجنورد اعلام کرد

قطع ناگهانی برق به واحدهای تولیدی آسیب می‌زند

سعید پورآبادی، رئیس اتاق بجنورد با اشاره به قطعی چند ساعته برق در روزهای اخیر، گفت: قطع ناگهانی برق به واحدهای تولیدی آسیب می‌زند و درصورتی‌که این کار ناگزیر باشد، باید قبل از قطع برق به واحدهای تولیدی اطلاع‌رسانی شود تا خود را برای این کار آماده کنند.

29 دی 1399
کد خبر : 36465
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد با اشاره به اینکه قطعی چند ساعته برق در روزهای اخیر به واحدهای تولیدی و صنایع کوچک استان آسیب رسانده است گفت: اگر چاره‌ای برای قطعی برق وجود ندارد باید طوری برنامه‌ریزی شود که واحدهای تولیدی استان در اولویت آخر قطع قرار بگیرند.

سعید پورآبادی با تاکید بر اینکه برق زیرساخت حیاتی برای تولید است افزود: قطع ناگهانی برق باعث سردرگمی تولیدکنندگان و بیکاری کارگران می‌شود و در شرایط فعلی که شیوع بیماری کرونا خسارت‌های جبران‌ناپذیری به صنایع و واحدهای تولیدی وارد کرده، قطعی برق هزینه‌ مضاعفی برای واحدهای تولیدی است.

او تصریح کرد: طی روزهای گذشته بسیاری از واحدهای تولیدی به این موضوع اعتراض داشته‌اند که قطعی ناگهانی برق زمانی رخ داده است که دستگاه‌های آنها مشغول فعالیت بوده است که این امر طبیعتاً موجب آسیب رساندن به ماشین‌آلات و قطعات الکترونیکی این واحدها می‌شود.

پورآبادی با اشاره به اینکه قطع ناگهانی برق واحدهای تولیدی به‌هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست ادامه داد: شرکت توزیع نیروی برق استان در زمان وقوع شرایط اضطراری و قطعی برق باید از قبل به واحدهای تولیدی اطلاع‌رسانی کند تا دست‌کم تولیدکنندگان با خرابی ماشین‌آلات خود در شرایط سخت تحریم و هزینه‌های بالای تعمیر دستگاه‌ها مواجه نشوند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد افزود: در این زمینه مکاتبه‌ای با مدیرعامل شرکت برق استان داشته و این موضوع را پیگیری کرده‌ایم که امیدواریم موردتوجه جدی مسئولان قرار بگیرد.

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه