رادیو مجازی اتاق ایران - 7 اسفند ۹۹

پرهام رضایی در نشست کمیسیون سرمایه‌گذاری پول و بانک اتاق کرج

موازی کاری بخش دولتی، بخش خصوصی را با چالش مواجه می‌کند

پرهام رضایی، رئیس اتاق کرج می‌گوید: موازی کاری بخش دولتی، فعالان بخش خصوصی را با چالش‌های جدی مواجه می‌کند درحالی‌که در سال جهش تولید باید موازی کاری و کم‌کاری به‌عنوان سد راه تحقق این شعار، رفع شود.

02 بهمن 1399
کد خبر : 36516
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرج با اشاره به اینکه در سال جهش تولید، موازی کاری و کم‌کاری، کمکی به تولید نمی‌کند بلکه سد راه آن است، گفت: بانک‌ها با تمام توان در راستای جهش تولید قدم برنمی‌دارند.

پرهام رضایی در پانزدهمین نشست کمیسیون سرمایه‌گذاری پول و بانک اتاق کرج، اظهار کرد: این جلسه با محوریت بررسی مسائل و چالش‌های پیش روی بخش خصوصی استان در حوزه سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی، پول و بانک تشکیل شده است.

او افزود: بخش خصوصی امروز در میدان اقتصادی در حال جنگ با دشمن است و کار مهمی را در زمینه تولید ثروت برای کشور علیرغم تحریم‌های ناجوانمردانه علیه ایران به‌ویژه در سه سال گذشته پیش برده است.

رضایی با اشاره به بروز برخی مسائل در کشور که به دنبال انجام موازی کاری‌ها در بخش دولتی به وقوع پیوسته است و بخش خصوصی را به چالش می‌کشد، بیان کرد: در حال حاضر بخش خصوصی و دولتی در یک مسیر حرکت می‌کنند و باید در برابر تحریم‌های ناجوانمردانه علیه ایران ایستادگی کنیم.

او تأکید کرد: خوشبختانه بر اساس آمارهای موجود، بخش خصوصی تمام‌قد در راستای حمایت از تولید داخلی و توسعه آن ایستاده است و باوجود محکم‌تر شدن تحریم‌های اقتصادی بازهم بخش خصوصی مقاومت کرده و اقداماتی مانند ورود مواد اولیه تولید به کشور را با دور زدن تحریم‌ها پیش برده است.

رئیس اتاق کرج تصریح کرد: علیرغم حضور خوب بخش خصوصی در عرصه اقتصادی متأسفانه بانک‌ها با تمام توان وارد نشده‌اند و در چند سال گذشته با تورم بالا و افت شدید ارزش پول کشور مواجه شده‌ایم.

او با بیان اینکه وجود بیش از ۳۵۰۰ واحد صنعتی در استان البرز یک ظرفیت ویژه است که به‌صورت متغیر سبب ایجاد اشتغال ۵۰ کارگر تا ۱۰ هزار پرسنل در واحدهای مختلف تولیدی این استان شده است، گفت: قرارگیری در مجاورت پایتخت هم یک پتانسیل دیگر برای بخش صنعت و تولید استان البرز است.

رضایی با بیان اینکه به در گذشته یک واحد تولیدی برای واردات کالاها و مواد اولیه با احتساب اخذ ارز ۴۲۰۰ تومانی بالغ‌بر ۲۵۰ هزار دلار سرمایه‌گذاری داشته است، ادامه داد: اکنون با در نظر گرفتن اینکه قیمت هر دلار ۲۵ هزار تومان باشد، توان تولیدکننده در این بخش به ۴۰ هزار دلار کاهش یافته است.

او با تأکید بر اینکه متأسفانه به دلیل افت ارزش پول کشور، توان کارخانه‌های تولیدی ایرانی و بخش گردش کالایی آنها نسبت به گذشته کمتر شده است، عنوان کرد: در حال حاضر فعالان اقتصادی با نهادهایی مانند بیمه، امور مالیاتی و یا تأمین اجتماعی مشکلات زیادی دارند و حتی در دوران همه‌گیری کرونا که سبب ایجاد چالش‌هایی برای تولیدکنندگان داخلی شده است بازهم همکاری لازم از سوی نهادهای دولتی صورت نمی‌گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرج با بیان اینکه باید از ظرفیت و توانایی بخش خصوصی در استان البرز بهره‌گیری شود، گفت: علیرغم تشکیل هیات خبرگان مورد وثوق بانکی و اقتصادی استان البرز و برگزاری جلسات آن از اتاق بازرگانی استان که بیش از ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ عضو دارد، برای حضور در این نشست‌ها دعوت نشده است.

او با بیان اینکه تغییرات پی‌درپی مدیریت‌ها می‌تواند بخش صنعت استان را با چالش مواجه کند، تصریح کرد: تغییرات در مدیران بخش‌هایی مانند مدیر گمرک استان البرز در شرایط کنونی که تنها چند ماه تا پایان دولت فعلی باقی مانده، جز ضربه به استان و کاهش آمارهای صادراتی و نتیجه دیگری به همراه ندارد.

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه