رادیو مجازی اتاق ایران - 7 اسفند ۹۹

چهاردهمین نمایشگاه گردشگری با حضور کمیسیون گردشگری اتاق ایران آغاز به کار کرد

رئیس‌کمیسیون گردشگری و صنایع وابسته اتاق ایران از فعالان و علاقه‌مندان به حوزه صنعت گردشگری دعوت کرد تا از غرفه کمیسیون گردشگری اتاق ایران در چهاردهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی که از 5 تا 8 اسفند برگزار می‌شود، بازدید کنند.

05 اسفند 1399
کد خبر : 37125
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

صنعت گردشگری با وقوع کرونا بیشترین آسیب را دید. این در حالی است که حدود ۱۰ درصد درآمد ناخالص اقتصاد جهان از صنعت گردشگری است و رتبه ۵ را در بین صنایع مهم دارد در سال ۲۰۱۸ این صنعت با درآمده ۸.۸ تریلیون دلار به اقتصاد جهان کمک کرد و حدود ۳۲۰ میلیون شغل در جهان  به حوزه گردشگری و سفر مرتبط است.

در ایران نیز، فعالان صنعت گردشگری تأکید می‌کنند ورای کرونا، تصمیم‌های غیر کارشناسی در طول چند ماه گذشته، صنعت گردشگری را متحمل هزینه‌های فراوانی کرده است. درحالی‌که انتظار می‌رفت با توجه به تبدیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به وزارتخانه و تأکید بر تدوین بودجه بدون وابستگی به نفت، این صنعت بیش از قبل موردتوجه قرار گیرد و حداقل تصمیمات با مشورت بخش خصوصی انجام شود.

حالا مسئولان می خواهند با برگزاری این نمایشگاه البته با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشت به صنعت گردشگری کمک کنند. در همین راستا، چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی، از امروز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار می‌کند.

نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی امسال به دلیل شیوع کرونا به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود و به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، برنامه‌ریزی‌ها و تمهیداتی اندیشیده شده که تمام شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت شود.

طبق گفته ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی، در این دوره از نمایشگاه وزیر گردشگری و تجارت ونزوئلا حضور می‌یابد و هیئتی از بخش خصوصی این کشور نیز در این نمایشگاه حضور خواهند یافت تا ظرفیت‌های گردشگری ایران و ونزوئلا بررسی شود.

به نمایندگی از پارلمان بخش خصوصی هم، کمیسیون گردشگری و کسب‌وکارهای وابسته اتاق ایران نیز حضور دارد تا در راستای مهم‌ترین اهداف خود یعنی توسعه و حمایت از کسب‌وکارهای نوین گردشگری، شناسایی و ارایه پیشنهاد حذف قوانین و مقررات زائد، توسعه مراودات بین‌المللی،ایجاد شبکه گردشگری پویا و معرفی ظرفیت‌های موجود در جوامع بومی و محلی، اقدامات مقتضی را در این نمایشگاه انجام دهد.

در همین زمینه، علی اکبر عبدالملکی رئیس کمیسیون گردشگری و کسب‌وکارهای وابسته اتاق ایران در گفت‌وگو با «پایگاه خبری اتاق ایران» تاکید می‌کند: برگزاری این نمایشگاه در شرایط فعلی نقش بسیار مهمی در توسعه و برنامه‌ریزی فعالان اقتصادی این صنعت دارد.

او همچنین با بیان این موضوع که سال‌های 98 و 99 عملا سال‌های سوخته گردشگری به شمار می‌رود، برضرورت برنامه‌ریزی فعالان این حوزه برای سال 1400 تاکید و اظهار کرد: برگزاری چهاردهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی در روزهای پایانی سال این فرصت را فراهم می‌کند تا ذینفعان با تعامل با یکدیگر به یک راه‌حل مشترک برای حل مشکلات برسند

رئیس‌کمیسیون گردشگری اتاق ایران از فعالان و علاقه‌مندان به حوزه صنعت گردشگری دعوت کرد تا از غرفه کمیسیون گردشگری اتاق ایران در چهاردهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی که از 5 تا 8 اسفند برگزار می‌شود، بازدید کنند.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه