رادیو مجازی اتاق ایران - ۲۷ اسفند ۹۹

معاون عمرانی وزیر کشور

سامانه یکپارچه صدور پروانه ساختمانی در شهرداری‌ها ایجاد می‌شود

رئیس سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از راه‌اندازی سامانه یکپارچه صدور پروانه ساختمانی در شهرداری‌های سراسر کشور خبر داد.

18 اسفند 1399
کد خبر : 37341
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

معاون عمرانی وزیر کشور درباره مشکل صدور پروانه ساختمانی و به روز نبودن آن گفت: یکی از مشکلات امروز، طولانی بودن فرآیند صدور پروانه‌های ساختمانی در شهرداری‌ها است. به نظر می‌رسد راه‌اندازی سامانه یکپارچه صدور پروانه ساختمانی در شهرداری‌های سراسر کشور این مسئله را تا حدودی برطرف کند.

مهدی جمالی‌نژاد، معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در نمایشگاه «رویدادهای فناورانه تا ثریا» با تأکید بر اینکه باید با ابزارهای جدید، مشکلات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را حل کنیم و نگاه نوینی به استفاده از ابزارهای جدید و فناورانه داشته باشیم، گفت: در حال تجهیز شهرداری‌ها به پهپادهای آتش‌نشانی هستیم و این موضوع یکی از نمادهای تبدیل دانش به تولید ثروت است. شهرهای ما به سمت دانش‌بنیان شدن حرکت می‌کنند.

او با اشاره به ظرفیت‌های علمی کشور در حوزه‌های هسته‌ای، نانو، رویان و … که در دنیا به یکی از قطب‌های علمی تبدیل شده و حرفی برای گفتن داریم، اظهار داشت: باید در سایر بخش‌های اجتماعی و اقتصادی نیز ظرفیت علمی را به کار بگیریم. به طور مثال، یکی از بحران‌هایی که داریم، مشکل پسماند است که باید با رویکردهای فناورانه نسبت به رفع آن اقدام کنیم.

این مقام مسئول تأکید کرد: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در برابر فناوری‌های نوین مقاومت نمی‌کنند. اگر در سال‌های گذشته شهرداری‌ها مخالف راه‌اندازی تاکسی‌های اینترنتی بودند، در حال حاضر این فناوری در تمام شهرها پیاده‌سازی شده است ولی همچنان مشکل پسماندها حل نشده، باقی‌مانده است.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه شهرهای شمالی و ساحلی ما در بخش پسماند با مشکلات حادی مواجه شده و در استان‌های گیلان و مازندران، این مشکل ۵۰ تا ۶۰ سال است که قابل حل نیست.

جمالی‌نژاد ادامه داد: به همین دلیل در کنار تکنولوژی‌های جدید مانند دستگاه‌های زباله‌سوز، باید بتوانیم نگاه‌های جدید و راه‌حل‌های نو و کم‌هزینه برای حل مشکل پسماند پیدا کنیم.

معاون عمرانی وزیر کشور درباره مشکل صدور پروانه ساختمانی و به روز نبودن آن گفت: یکی از مشکلات ما، طولانی بودن فرآیند صدور پروانه‌های ساختمانی در شهرداری‌ها است. به دنبال آن هستیم تا راه‌حل‌هایی پیدا کنیم که تشریفات زائد صدور پروانه ساختمانی کم شود.

وی گفت: اخیراً در بحث شهرهای هوشمند و الکترونیک ورود کرده‌ایم که بر این اساس، تمام فرآیندها الکترونیکی می‌شود. در ۹ کلانشهر، شهرداری‌ها به سمت صدور پروانه الکترونیک حرکت کرده‌اند. ما نیز در وزارت کشور ۱۸ سامانه از جمله سامانه یکپارچه صدور پروانه ساختمانی طراحی کرده‌ایم و در حال طی کردن مراحل آزمایشی آن هستیم.

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه