رادیو مجازی اتاق ایران - 16 فروردین 99

رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های استان تهران

آزادسازی نرخ هتل‌ها نقش موثری در سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی دارد

در یک دوره آزادسازی نرخ، منوط به زمان بهره‌برداری از سال 70 بود که با پیشنهاد هتلدار و تأیید تشکل مرتبط و سازمان میراث فرهنگی اجرا می‌شد.

28 مهر 1395
کد خبر : 4741
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های استان تهران گفت: آزادسازی نرخ هتلها نقش و تأثیر بسزایی در اعتمادسازی و توجیه فنی و اقتصادی برای سرمایه‌گذاران جدید داخلی و خارجی خواهد داشت.

محمد علی فرخ‌مهر ضمن قدردانی از معاون رئیس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی گردشگری به دلیل تصمیم تأثیرگذار در صنعت گردشگری به ویژه در صنعت هتلداری گفت: تصمیم‌سازمان میراث فرهنگی در خصوص آزادسازی نرخ هتل‌ها، با توجه به گشایش صورت گرفته در سیاست خارجی و پسابرجام و افزایش حضور گردشگران کشورهای مختلف و کمبود هتل در سطوح مختلف تحسین برانگیز است.

وی با اشاره به این‌که آزادسازی نرخ هتلها نقش و تأثیر بسزایی در اعتمادسازی و توجیه فنی و اقتصادی برای سرمایه‌گذاران جدید داخلی و خارجی خواهد داشت، افزود: اتخاذ چنین سیاست جدیدی فصل نوینی در صنعت هتلداری است که منجر به رونق حضور سرمایه‌گذار جدید و حفظ سرمایه‌گذاران موجود جهت پایداری در این صنعت خواهد شد.

فرخ مهر در ادامه خاطر نشان کرد: در یک دوره آزادسازی نرخ، منوط به زمان بهره‌برداری از سال 70 بود که با پیشنهاد هتلدار و تأیید تشکل مرتبط و سازمان میراث فرهنگی اجرا می‌شد.

 به گفته وی، در این روند، با توجه به آئین‌نامه اصلاح و تکمیل درجه‌بندی و نرخ‌گذاری پس از استانداردسازی و دریافت گواهی استاندارد برای مدت سه سال با شرایط تأیید تشکل و تأیید سازمان، نرخ پیشنهادی ارائه می‌شد که در هر مرحله شاهد رشد چشمگیری در افزایش حضور سرمایه‌گذار در صنعت هتلداری بودیم.

رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های استان تهران با اشاره به این‌که همواره تصمیمات به‌موقع سیاست‌گذاران در این صنعت از عقب‌نشینی سرمایه‌گذاران قدیم و جدید جلوگیری کرده است، افزود: این اتحادیه در راستای اهداف توسعه صنعت هتلداری مبتنی بر قانون‌مداری و احقاق حقوق سرمایه‌گذاران موجود همواره تلاش کرده و نیز فارغ از مصلحت‌های صنفی و گروهی ایجاد زمینه حضور سرمایه‌گذاران جدید را از اهداف خود می‌داند و از اقدامات تأثیرگذار در شروع سرمایه‌گذاری دریافت تخفیف عوارض شهرداری است.

رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های استان تهران در ادامه خاطرنشان کرد: همان‌گونه که آزادسازی نرخ در دوره‌های قبل بر اساس استانداردسازی هتل و یا با توجه به زمان ساخت هتل‌ها از سال 70 به بعد با اجرا ضوابط توسط نهاد حاکمیتی و تشکل صنفی اجرایی می‌شد، تصمیم جدید ریاست محترم سازمان، طبق آئین‌نامه خاص خود به اجرا گذارده خواهد شد و دغدغه منتقدان در این خصوص برطرف خواهد شد.

به گفته وی، آزادسازی نرخ، فصل جدیدی در جهت رشد صنعت هتلداری خواهد بود، ضمن آن‌که عرضه و تقاضا با ارائه خدمات بهتر با اعمال مدیریت در آزادسازی نرخ هتل‌ها معنا پیدا خواهد کرد.

فرخ مهر در ادامه ابراز امیدواری کرد: همان‌گونه که نهادهای  حاکمیتی تمهیدات لازم را جهت تضمین و گارانتی سرمایه‌گذاران خارجی از بدو حضور در این صنعت را در دستور  کار قرار داده‌اند. برای سرمایه‌گذاران داخلی نیز در ادامه آزاد کردن نرخ، سایر تسهیلات لازم را به اجرا گذاشته شود.

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه