رادیو مجازی اتاق ایران - ۲۷ اسفند ۹۹

فرصت طلایی توسعه تجارت با سوئیس

با توجه به اینکه یکی از اصلی ترین مشکلات تجار و شرکت های ایرانی در تجارت بین المللی مشکلات بانکی و انتقال پول است، مذاکراتی با چند بانک سوئیسی در ژنو در دستور کار اتاق مشترک قرار گرفته است

عبدی معین پور

دبیرکل اتاق مشترک ایران و سوئیس
17 مرداد 1395
کد خبر : 3066
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

طی دو سال گذشته روابط اقتصادی و تجاری ما بین ایران و سوئیس گسترش فراوانی داشته که این ناشی از برنامه راهبردی دولت سوئیس نسبت به ایران است. به طوری که طی این مدت 12 هیات تجاری اقتصادی به ایران سفر کرده اند که از مهمترین آنها می توان به سفر رئیس کنفدراسیون سوئیس آقای اشنایدر آمان و 40 شرکت سوئیسی به ایران و ملاقات اعضای اتاق بازرگانی ایران – سوئیس با رئیس کنفدراسیون سوئیس، سفر هیات اتاق بازرگانی صنایع و خدمات ژنو متشکل از 60 شرکت سوئیسی، حضور 30 شرکت سوئیسی فعال در زمینه نساجی و برگزاری همایش ماشین آلات نساجی سوئیس در تهران اشاره کرد که همگی حاکی از تمایل دولت و شرکت های سوئیسی با همکاری با دولت و تجار ایران است.

در همین راستا اتاق بازرگانی ایران و سوئیس و اتاق ایران تصمیم گرفته اند که برای اولین بار یک هیات اقتصادی – تجاری با حضور شرکت ها و بازرگانان ایرانی به کشور سوئیس اعزام کنند. حضور شرکت های بزرگ ایرانی در این هیات موجب رویکرد مثبت شرکت ها و بازرگانان سوئیسی به بازار کسب و کار ایران و افزایش تمایل آنها به توسعه همکاری های آتی می شود. این هیأت تجاری – اقتصادی در معیت آقای دکتر پدرام سلطانی، نائب رئیس اتاق ایران، از 30 شهریور تا 2 مهر 1395 به کشور سوئیس اعزام می شود.

در این سفر دو نشست تجاری – اقتصادی برگزار می شود.  در این نشست ها اعضای هیات ایرانی امکان ملاقات حضوری با شرکت سوئیسی خواهند داشت. نشست اول در تاریخ 31 شهریور در شهر زوریخ به میزبانی سازمان اکونومی سوئیس (فدراسیون شرکتهای سوئیس) است که 100 هزار شرکت سوئیسی عضو این سازمان عظیم هستند و نشست دوم با همکاری اتاق بازرگانی صنایع و خدمات ایالت ژنو با بیش از 2،200 شرکت عضو فعال در تمام زمینه ها، در شهر ژنو برگزار خواهد شد. بعد از ظهر 01 مهر هیات ایرانی در سازمان تجارت جهانی WTO جلسه خواهند داشت.

با توجه به اینکه یکی از اصلی ترین مشکلات تجار و شرکت های ایرانی در تجارت بین المللی مشکلات بانکی و انتقال پول می باشد جلسه ای با چندین بانک سوئیسی در ژنو هماهنگ شده است.

با توجه به همکاری سازمان های فوق در برگزاری این نشست ها انتظار می رود این سفر تاثیر بسیار عالی در گسترش و استحکام روابط دو جانبه بین دوکشور داشته باشد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه