رادیو مجازی اتاق ایران - 25 شهریور 99
پایگاه خبری اتاق ایران

رئیس کمیسیون بازرگانی داخلی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

بهبود معیشت، اولویت دولت دوازدهم در سال‌ پایانی فعالیت باشد

رئیس کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق ایران بر این باور است که با توجه به وضعیت تورم و شرایط اقتصادی فعلی، معیشت مردم باید در اولویت دولت قرار گیرد.

اقتصاد کلان

محمود تولایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

صدور کارت بازرگانی در کاشان به دلیل مشکلات سامانه جامع تجارت به صفر رسید

محمود تولایی، رئیس اتاق کاشان می‌گوید: از زمان انتقال عملیات صدور کارت بازرگانی به سامانه جامع تجارت تاکنون، به دلیل آماده نبودن زیرساخت‌های فنی این سامانه، صدور کارت بازرگانی در کاشان متوقف شده و فعالان اقتصادی این منطقه با مشکل مواجه هستند.

بازرگانی و تجارت

جمال رازقی‌جهرمی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

با ایرادات سامانه جامع تجارت، طی دو ماه فقط سه کارت بازرگانی در شیراز صادر شده است

رازقی، رئیس اتاق شیراز می‌گوید: در دو ماه گذشته سه کارت بازرگانی در شیراز صادر شده که برخی از این کارت‌ها هم مشکلاتی دارد. آن دقتی که قبلاً در سامانه هوشمند وجود داشت، الان وجود ندارد. در چنین شرایطی تکلیف بازرگان‌ها چیست؟ گویی برخی می‌خواهند اقتصاد ایران زمین بخورد.

بازرگانی و تجارت

داوود دانش جعفری در گفت‎‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

تولید داخل با تکیه بر توان بخش‌خصوصی تقویت شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر این باور است که باید برای بهبود تولید، کاری کرد که تولید داخل در همه جهات سودآور شود و در همین مسیر نیز باید از نهادهای تولید در دسترس بهره برد.

اقتصاد کلان

منصور معظمی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

نباید برای صنعت به‌صورت جزیره‌ای تصمیم گرفته شود

معظمی، رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران می‌گوید: استراتژی توسعه صنعتی نقشه راه است که باید دولت‌ آن را تدوین و اجرایی کند ولی دولت درگیر روزمرگی است. مدیران کشور به لاک خود فرو رفته‌اند؛ آن‌ها جرات تصمیم‌گیری ندارند. اگر استراتژی نوشته شود و درست عمل شود حتماً صنعت راه خود را پیدا می‌کند.

صنعت و معدن

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران اعلام کرد

واردکنندگان هیچ نقشی در توزیع نهاده‌های دامی ندارند

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران با اشاره به اینکه بازار نهاده‌های دامی کشور با چالش‌های جدی در بخش توزیع مواجه شده، است، اعلام کرد: واردکنندگان نهاده‌های دامی صرفاً مباشر دولت در تأمین نهاده‌های دام و طیور هستند و توزیع این کالاها متاثر مسائل دیگری است که واردکنندگان نقشی در آن ندارند.

بازرگانی داخلی

رادیو مجازی اتاق ایران - 26 شهریور 99

صدا

مهدی پازوکی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

باید عقلانیت اقتصادی در تصمیم‌گیری سیاسی حاکم شود

مهدی پازوکی، اقتصاددان معتقد است اقتصاد نباید سیاست‌زده شود. باید عقلانیت اقتصادی را در تصمیم‌گیری سیاسی حاکم کرد نه اینکه ملاحظات سیاسی-اجتماعی و جناحی به منطق اقتصاد غالب شود.

اقتصاد کلان

کیوان کاشفی در گفت‌‎وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

ایرادهای سامانه جامع تجارت، باعث وقفه در فعالیت‌های اقتصادی شده است

عضو هیات رئیسه اتاق ایران می‌گوید: راه‌اندازی سامانه جامع تجارت در مردادماه سال 99 در حالی با شتاب‌زدگی صورت گرفته است که هنوز زیرساخت‌های این سامانه آماده نیست و مشکلات فراوانی برای صدور کارت بازرگانی وجود دارد. به همین دلیل گاها شاهدیم که پس از تائید و ارسال مدارک از این سامانه به سامانه اتاق بازرگانی، برخی موارد قانونی اصلاً رعایت نشده است.

اتاق ایران

یادداشت علی‌اصغر خامنوی، مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار

کمک‌های ابرار تا پایان بحران کرونا ادامه دارد

به‌گفته خامنوی، جامعه نیکوکاری ابرار در طرح حمایت تحصیلی با تعطیلی مدارس و عدم دسترسی بسیاری از کودکان به امکانات لازم، درصدد است آموزش را به شیوه دیگری دنبال کند. برای همین تفاهم‌نامه همکاری میان ابرار و وزارت آموزش و پرورش برای اجرای طرح آموزش از راه دور امضا شده است.

اتاق ایران