رادیو مجازی اتاق ایران - 28 مرداد 98
پایگاه خبری اتاق ایران

توسعه صنعتی با رعایت حقوق مشتریان ممکن است

به گفته دبیر اجرایی انجمن مدیریت کیفیت ایران در شرایطی که بنگاه‌های اقتصادی در سراسر دنیا با محدودیت بازار مواجه شده‌اند، شناخت حقوق مشتریان و مصرف‌کننده عامل نخستین یک فرایند اقتصادی خواهد بود.

رقابت

گزارش رادیویی: درخواست اصلاح ماده 32 آیین دادرسی مدنی از سوی فعالان بخش خصوصی

صدا

با حضور معاون اول رئیس‌جمهور در آمل

مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران افتتاح شد

با حضور معاون اول رئیس‌جمهور در آمل، مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران به‌طور رسمی افتتاح شد. یکی از اهداف این مرکز، حذف واسطه‌ها در نظام تولید و توزیع برنج است.

کشاورزی

مهدی طبیب‌زاده در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

انتقاد به کارت بازرگانی فرار به جلو است؛ ارگان‌های دولتی باید پاسخگوی تخلفات باشند

طبیب‌زاده، رئیس اتاق کرمان می‌گوید: انتقاد به کارت بازرگانی که از طرف برخی، فرار به جلو است؛ گمرک، سازمان ثبت سفارش و سازمان امور مالیاتی باید موارد را کنترل کند و اگر تخلفی صورت گرفته باید این ارگان‌ها پاسخگو باشند. به‌جای اعلان‌های رسانه‌ای، سازمان‌ها باهم بنشینند و مجاری تخلف را شناسایی کنند و برای رفع این نقاط ضعف باهم همکاری کنند.

بازرگانی و تجارت

رادیو مجازی اتاق ایران - 28 مرداد 98

صدا

مقام معظم رهبری در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت

تولیدکنندگان رزمندگان جنگ اقتصادی هستند؛ مسئولان مقررات زائد و موانع تولید را رفع کنند

رئیس جمهور و اعضای هیات دولت، به مناسبت فرارسیدن هفته دولت با مقام معظم رهبری دیدار کردند.ضرورت تعییر نگاه به تولیدکننده به‌عنوان رزمنده جنگ اقتصادی و لزوم جهت‌گیری و هدف‌گذاری پیشرفت اقتصادی به سمت تأمین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر از نکاتی بود که رهبر انقلاب در این دیدار مطرح کردند.

اقتصاد کلان

علاء میرمحمدصادقی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

نسبت دادن تخلفات کارت بازرگانی به اتاق، مصداق ظلم است

نایب‌رئیس اتاق تهران معتقد است کارت بازرگانی مجوزی برای صادرات و واردات نیست؛ در اتاق بازرگانی تنها صلاحیت افراد برای دریافت کارت تعیین می‌شود و ضوابط را ارگان‌های دولتی مشخص می‌کنند؛ ازاین‌رو منتسب کردن انحرافات و سوءاستفاده عده‌ای از کارت بازرگانی به اتاق مصداق ظلم است.

بازرگانی و تجارت

بررسی آمارهای وزارت صنعت نشان می‌دهد

توسعه صنعتی با سرمایه‌گذاری داخلی

بر اساس تازه‌ترین آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صنعت، در تیرماه امسال روند صدور جواز تأسیس صنعتی 24.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد کرده درحالی‌که آمارهای مربوط به سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت در چهارماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل با افت ۶۰ درصدی مواجه بوده است.

صنعت و معدن

در نشست کمیته ماده 12 مطرح شد

بررسی امکان معافیت مالیاتی برای سرمایه‌گذاران حوزه عمران و راه‌سازی

اعتراض نسبت به دریافت مالیات از درآمد سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه فعالیت‌های عمرانی و راه‌سازی، موضوعی بود که در نشست اخیر کمیته ماده 12 بررسی و مقرر شد معاونت حقوقی ریاست جمهوری با همکاری سازمان امور مالیاتی از درآمد دقیق دولت از این بخش مطلع شوند و پس از بررسی‌های لازم در مورد امکان معافیت از پرداخت مالیات، این عافیت را به عنوان مشوقی برای سرمایه‌گذاران در نظر بگیرند.

اتاق ایران

یادداشت هادی حق‌شناس برای پایگاه خبری اتاق ایران

ضرورت ورود بازارهای مالی به حوزه ارزهای دیجیتال در شرایط تحریم

هادی حق‌شناس اقتصاددان، در یادداشتی برای پایگاه خبری اتاق ایران از ضرورت ورود به ارزهای دیجیتال با توجه به شرایط فعلی اقتصاد نوشته است. حق‌شناس بر این باور است با روش ارز دیجیتالی، می‌توان تأثیر تحریم‌ها را کمرنگ‌تر کرد.

طلا و ارز