رادیو مجازی اتاق ایران - 21 آبان 97
پایگاه خبری اتاق ایران

[ویدئو]

پیشنهادهای مسعود خوانساری برای واقعی‌سازی حامل‌های انرژی و مدیریت تحریم‌ها

مسعود خوانساری نایب رئیس اتاق ایران در چهل و چهارمین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران با حضور علی آقامحمدی، رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از ضرورت تصمیم گیری سریع دولت در واقعی سازی قیمت حامل‌های انرژی و ایجاد مرجعی برای مدیریت سیاست‌ها در دوران تحریم سخن گفت.

ویدئو

جهانگیری: بخش خصوصی باید میدان‌دار باشد

ویژگی کارخانه‌هایی که معاون اول رئیس‌جمهور در اهواز افتتاح کرد

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری در سفر خود به اهواز چند طرح و مجموعه صنعتی را افتتاح کرد. دو کارخانه تولید نمک و تولید چوب نیز که از سوی بخش خصوصی راه‌اندازی شده، با حضور اسحاق جهانگیری و علی رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به افتتاح رسید.

اتاق اهواز

گفت‌وگو با حسین سلاح‌ورزی درباره جلسه اخیر ارزی با بانک مرکزی

بخش‌خصوصی توافقی برای تغییر دستورالعمل ارزی نداشته است

دوشنبه هفته جاری جلسه‌ای در بانک مرکزی با حضور متولیان حوزه صادرات و مقامات دولتی برای همفکری درباره سازوکار بازگشت ارز حاصل از صادرات برگزار شد و برخی رسانه‌ها به‌اشتباه پیشنهادهای مطرح‌شده در این جلسه را به‌عنوان توافق بخش خصوصی برای ابلاغ بخشنامه جدید در مورد پیمان‌سپاری ارزی اعلام کردند درحالی‌که به گفته نایب رئیس اتاق ایران توافقی در کار نبوده است.

طلا و ارز

[ویدئو]

همایش بین‌المللی اقتصادی-بازرگانی اسلواکی با حضور فعالان بخش خصوصی ایران در شهر براتیسلاوا

همایش اقتصادی-بازرگانی اسلواکی با شرکت 180 شرکت کننده از 20 کشور جهان و با حضور روسای اتاق‌های شیراز، رشت، اردبیل و یاسوج با هدف ایجاد همکاری های مشترک و ارتقاء توسعه صادرات غیرنفتی در براتیسلاوا برگزار شد.

ویدئو

رئیس اتاق سمنان در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

باید از فرصت همراهی جامعه جهانی در کنار ایران به‌خوبی استفاده کرد

علی‌اصغر جمعه‌ای رئیس اتاق سمنان در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران تأکید می‌کند در شرایطی که جامعه جهانی در مواجهه با تحریم‌ها، در کنار ایران است باید از این امتیاز به‌خوبی استفاده کرد تا اثرات تحریم‌های یکجانبه‌گرایانه آمریکا علیه کشور را کاهش داد.

اقتصاد کلان

رئیس اتاق بوشهر در نشست با هیات کره جنوبی مطرح کرد

پایانه صادرات مواد معدنی بوشهر، فرصتی بکر برای سرمایه‌گذاری خارجی

خورشید گزدرازی رئیس اتاق بوشهر در نشست بررسی ظرفیت های سرمایه گذاری استان با حضور هیات کره جنوبی گفت: احداث پایانه صادرات مواد معدنی بوشهر فرصتی بکر برای سرمایه‌گذاری است.

اتاق بوشهر

مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران اعلام کرد

سامانه یکپارچه رتبه‌بندی فعالان اقتصادی راه‌اندازی شد

مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران اعلام کرد: سامانه برخط رتبه‌بندی با هدف یکپارچه‌سازی و تسریع در فرآیند رتبه‌بندی فعالان اقتصادی راه‌اندازی شد.

اتاق ایران

صندوق بین‌المللی پول تأکید کرد

تقویت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، کلید موفقیت اقتصادهای خاورمیانه و آسیای مرکزی

کارشناسان صندوق بین‌المللی پول معتقدند وجود یک بخش خصوصی پویا و سرمایه‌گذاری کافی توسط این بخش نقش بسیار مهمی در ایجاد شغل‌های پایدار و دستیابی به رشد اقتصادی فراگیر ایفا می‌کند.

اقتصاد جهان

اولین نشست کمیته مشترک بازرگانی ایران و لهستان برگزار شد

به همت معاونت بین‌المللی اتاق ایران طی نشستی با حضور 26 نفر از فعالان تجارت با کشور لهستان اولین نشست کمیته مشترک بازرگانی ایران و لهستان برگزار و مقرر شد اعضای کمیته ظرف مدت دو هفته انتخاب و معرفی شوند.

اتاق‌های استانی

در دیدار سفیر استونی در ترکیه و اکردیته ایران با معاون امور بین‌الملل اتاق ایران مطرح شد

انتقاد از سطح اندک روابط اقتصادی ایران و استونی

سفیر استونی در ترکیه و اکردیته ایران با معاون امور بین‌الملل اتاق ایران دیدار کرد. در این نشست ضمن انتقاد دو طرف از پایین بودن حجم روابط تجاری با وجود ظرفیت‌های بالای همکاری بر لزوم تبادل اطلاعات در مورد اقتصاد و تجارت بین دو کشور با محوریت اتاق‌های بازرگانی تأکید شد.

بین‌الملل