رادیو مجازی اتاق ایران - 13 خرداد 99
پایگاه خبری اتاق ایران

با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی

قرعه‌کشی فروش فوق‌العاده 15 هزار خودرو انجام شد

قرعه‌کشی فروش فوق‌العاده ۱۵ هزار دستگاه از محصولات ایران‌خودرو با مشارکت بیش از چهار میلیون و ۳۶۰ هزار نفر متقاضی انجام شد. قرار است بعد از تائید فرایند قرعه‌کشی، اسامی افراد منتخب از طریق پیامک، تارنمای خودروسازان و رسانه‌ها منتشر شود و این افراد باید تا 48 ساعت بعد از اعلام اسامی وجه معامله را واریز کنند.

بازرگانی داخلی

با بازگشایی مرز بازرگان 150 کامیون از ایران به ترکیه رفت

رونق رفت و آمد کامیون‌ها میان ایران و ترکیه

امروز 150 کامیون ایرانی به ترکیه وارد شد و 35 کامیون از ترکیه به ایران آمد. همچنین روز گذشته اولین محموله دارویی فرانسوی از این مرز به کشور وارد شد.

گمرک

توحید صدرنژاد در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

مدیریت پسماند با مشارکت اجتماعی کارآمد می‌شود

صدرنژاد، رئیس اتحادیه صنایع بازیافت ایران می‌گوید: بخش بزرگی از اقتصاد و جریان‌های مالی مدیریت پسماند، اقتصاد تاریک، بنگاه‌های غیرقانونی، فعالیت‌های آلوده به قاچاق، برده‌داری و رویه‌های مافیایی است که از هرگونه نظارتی پنهان می‌ماند.

محیط زیست

[ویدئو]

برنامه‌های دستگاه قضا برای حمایت از کسب‌و‌کارها در سال 99

محمدباقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران می‌گوید: تثبیت حق مالکیت، جلوگیری از قاچاق ارز و تشکیل دادگاه‌های تجاری مهمترین برنامه قوه‌قضائیه برای حمایت از کسب‌و‌کارها در سال 99 است.

ویدئو

گزارش رادیویی: آثار آزادسازی مدیریت سهام عدالت بر بورس

گفت‌وگو با حسین فهیمی سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت، حمید میرمعینی کارشناس بازار سرمایه و محمودرضا خواجه نصیری نایب رییس هیات مدیره بورس تهران درباره آثار و تبعات آزادسازی سهام عدالت در بازار سرمایه.

صدا

با تصمیم ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت

تمدید مهلت انتخاب مدیریت مستقیم سهام عدالت تا 29 خرداد

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت از تمدید دوباره مهلت انتخاب مدیریت مستقیم سهام عدالت خبر داد و گفت: سهام‌داران تا ۲۹ خرداد فرصت دارند با مراجعه به سامانه سهام عدالت، روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کنند.

بورس

جهان اقتصاد و کسب‌وکار به روایت آمار

اعداد و ارقام اقتصادی در هفته دوم خردادماه 1399

پیش‌بینی نرخ رشد اقتصادی آلمان و فرانسه در سال 2020، آمار اشتغال آمریکا در ماه گذشته میلادی، نرخ تورم منطقه یورو و افزایش قابل‌توجه قیمت نفت در بازارهای جهانی جزو مهم‌ترین اعداد و ارقام اقتصادی منتشر شده طی این هفته بوده‌اند.

اقتصاد جهان

رئیس اتاق کرج مطرح کرد

بانک‌ها و سازمان‌ها موظف به اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا هستند

رئیس اتاق کرج با بیان اینکه بانک‌ها و سازمان‌ها موظف به اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا در حوزه صنعت و در راستای حمایت از تولید هستند، گفت: قوه قضاییه می‌تواند در صورت استنکاف بانک‌ها از مصوبات ستاد کرونا در راستای اجرای صحیح ورود کند.

اتاق کرج

حمیدرضا صالحی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

نقدینگی بازار سرمایه به سمت رونق تولید و رشد اقتصادی سوق داده شود

صالحی، رئیس کمیسیون انرژی می‌گوید: ظرفیت بسیار بزرگی در بازار سرمایه به‌وجود آمده است، باید بخش خصوصی بتواند از این فرصت بهره کافی را ببرد. در این صورت نقدینگی موجود در بازار سرمایه به سمت رونق تولید و رشد اقتصادی سوق داده می‌شود.

بازار پول و سرمایه

وزیر نیرو خبر داد

قرارداد ۲ ساله صادرات برق با عراق امضا شد

در سفر یک‌روزه رضا اردکانیان وزیر نیرو، به عراق قرارداد دوساله صادرات برق به این کشور امضا شد؛ قرار است هفته آینده هیات‌های فنی و تخصصی بخش خصوصی ایران برای امضای دو قرارداد در زمینه کاهش تلفات شبکه توزیع برق و تعمیر و بازسازی ادوات و تجهیزات برقی عراق به بغداد سفر کنند.

برق