رادیو مجازی اتاق ایران - 30 بهمن 98
خبرگزاری ایلنا

معاون وزیر صنعت

نقشه راه توسعه صادرات به‌زودی ابلاغ می‌شود

در نشست خبری معاون وزیر صنعت و رئیس مرکز مطالعات پژوهش‌های بازرگانی، جزئیات نقشه توسعه راه صادرات و نقشه تنظیم بازار تشریح شد.

صادرات

دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و افغانستان

مجوز فعالیت آرین بانک صادر شد

پیش از این بانک مرکزی افغانستان مجوز فعالیت آرین بانک را لغو کرده بود که براساس آخرین اخبار دوباره مجوز فعالیت این بانک صادر شده و در حال فراهم کردن مقدمات شروع آن هستند.

بازرگانی و تجارت

جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را نتوانیم بازخوانی کنیم به کشور ثالث ارسال می‌کنیم

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: جعبه سیاه هواپیمای اوکراین را نتوانیم بازخوانی کنیم به کشور ثالث تحویل می‌دهیم.

حمل و نقل

رئیس سازمان خصوصی سازی

هپکو قبل از واگذاری، بازسازی ساختاری می‌شود

هپکو قبل از واگذاری باید بازسازی ساختاری شود. بنابراین شرکت در اختیار وزارت صنعت قرار می‌گیرد تا اصلاحات ساختاری بر روی آن انجام شود

صنایع

دبیر شورای عالی مناطق آزاد

سیاست‌های جدید اقتصادی مغایر با قوانین مناطق آزاد است

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: اگرچه برخی از این سیاست‌ها با قوانین مناطق آزاد مغایر است اما به دلیل شرایط اقتصادی موجود، این قوانین اعمال شدند.

اقتصاد کلان

رئیس کل گمرک

رویکرد تجاری ما نگاه به همسایگان و شرق است

رئیس کل گمرک ایران اظهار داشت: هرچند صحبت از این موضوع در حال حاضر زود است اما در آینده باید از طریق مذاکره با اتحادیه اوراسیا به تعادل بخشی در تعرفه‌ها برسیم.

گمرک

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئد

نقل و انتقال مالی؛ بزرگترین مشکل توسعه روابط تجاری ایران و سوئد

به گفته هنجنی شرکت‌های سوئدی علاقه بسیار زیادی به همکاری با ایران دارند و به نوعی بازار ما را باور دارند اما مشکلاتی که در حوزه نقل و انتقال پولی وجود دارد مانع این کار شده است.

اقتصاد کلان

لایحه بودجه سند دفع‌ الوقت است

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی گفت: حتی یک تمهید راهگشا برای ارتقای بنیه تولیدی در این سند مشاهده نمی‌شود و اگر کل لایحه بودجه را در یک کلمه خلاصه کنیم می‌توان آن را سند دفع الوقت دانست.

اقتصاد کلان

معاون وزیر راه و شهرسازی

ثبت‌‌نام‌ کنندگان مسکن ملی تا چند روز آینده پالایش می‌شوند

محمود محمودزاده درباره بررسی‌های اطلاعات ثبت نام کنندگان مسکن ملی گفت: پالایش و بررسی اطلاعات ثبت نام کنندگان مراحل پایانی را می‌گذارند و تا چند روز آینده نتایج اعلام خواهد شد.

مسکن

پاکستان، در نقطه کور تجارت خارجی ایران

عضو هیات مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و پاکستان با اشاره به‌غفلت از ظرفیت‌های تجاری دو کشور می‌گوید: تجارت ایران و پاکستان بسیار محدوده است و به‌صورت کالا به کالا، پیله‌وری، بازارچه‌های مرزی یا قاچاق انجام می‌شود.

بازرگانی و تجارت