رادیو مجازی اتاق ایران - 25 شهریور 98
خبرگزاری ایلنا

گزارش تازه مرکز آمار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

یک چهارم بیکاران بلندمدت قبلا شاغل بوده‌اند

مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گزارشی جدید به وضعیت بیکاران بر حسب طول مدت بیکاری پرداخته است.

کار و تامین اجتماعی

مومنی

جهش نرخ ارز به تنهایی مناسبات را رانتی می‌کند

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: در دوره ۳۰ ساله اخیر، همیشه نظام تصمیم‌گیری ما گوشه چشمی به گران کردن ارز برای پنهان کردن همه ولنگاری‌ها، فسادها و ناکارآمدی‌ها داشته است.

طلا و ارز

رویترز خبر داد

تداوم صادرات محصولات نفتی ایران علیرغم تحریم‌ها

تحریم‌ها تأثیر چندانی بر صادرات محصولات نفتی ایران نگذاشته است؛ محصولاتی مانند گازوئیل و گاز مایع ایران کماکان صادر می‌شود.

انرژی

مشاور اقتصادی سابق اتحادیه اروپا

امکان ورود نهاد مالی سوئیسی به اینستکس وجود دارد

پیش‌بینی می‌شود که سرمایه‌گذاری سه کشور اروپایی به‌همراه اتریش جهت بازگشت بنگاه‌های این کشورها به ایران بین ۲۸ تا ۳۰ میلیارد یورو باشد.قبلا پیش‌بینی‌شده بود بین ۳۵ تا ۴۰ میلیارد یورو توسط شرکت‌های اروپایی در ایران سرمایه‌گذاری شود.

بانک

مدیرعامل ایران خودرو خبر داد

«ستاد توسعه و تعمیق ساخت داخل محصولات ایران خودرو» تشکیل شد

ستاد توسعه و تعمیق ساخت داخل محصولات ایران خودرو با هدف به کارگیری حداکثری از ظرفیت قطعه سازان داخلی و برنامه ریزی برای تجمیع تقاضا و توسعه ساخت داخل قطعات راهبردی تشکیل شد.

صنایع

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی

دولت برنامه‌ای برای حدف ارز ترجیحی ندارد

حسین مدرس خیابانی، قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی می‌گوید: دولت برنامه‌ای برای حذف ارز ترجیحی ندارد و امسال نیز بیش از نیاز سالانه کشور کالای اساسی وارد شده است.

بازرگانی داخلی

رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی اتاق تهران

سرمایه‌گذاران داخلی و بخش خصوصی را تقویت کنیم

فریال مستوفی معتقد است: قبل از اعلام میزان سرمایه خارجی، ابتدا باید زیربناهای لازم را برای این کار مهیا کرد، سپس با ایجاد سیاست‌های تشویقی و مطابقت آن‌ها با شرایط بین‌المللی، میزان سرمایه‌گذاری مشخص شود.

سرمایه‌گذاری

مدیرعامل بانک صادرات

اجرای FATF خطری برای نظام بانکی و امنیت کشور ندارد

مدیرعامل بانک صادرات با بیان اینکه FATF به لحاظ بانکی رعایت می‌شود و اگر زودتر هم آن را بپذیریم به نفع خودمان خواهد بود، گفت:‌ با پذیرفتن FATF به لحاظ فنی هیچ خطری متوجه نظام بانکی و پولی و امنیت کشور نخواهد شد .

بانک

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران

برخی به دنبال رودرو قراردادن صادرکنندگان با دولت هستند

محمد لاهوتی گفت: با وجود آمار صریح و قدردانی رئیس بانک مرکزی از صادرکنندگان مبنی بر ایفای تعهد آنها در بازگشت ارز اما یک عده‌ای در کشور علاقمند به این موضوع هستند که با ایجاد موج رسانه‌ای این پیغام را به جامعه برسانند که صادرکنندگان کالا را از کشور خارج می‌کنند اما ارز آن را برنمی‌گردانند.

صادرات

معاون وزیر کشور

اختصاص 370 هکتار زمین برای جابه‌جایی روستاهای سیل‌زده

اسماعیل نجار، معاون وزیر کشور از اختصاص ۳۷۰ هکتار زمین برای جابه‌جایی روستاهای حریم رودخانه در مناطق سیل‌زده خبر داد.

اقتصاد کلان