رادیو مجازی اتاق ایران - ۲۷ اسفند ۹۹

توسعه منطقه‌ای

10 نکته درباره طرح توسعه‌منطقه‌ای به روایت رئیس اتاق ایران

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران معتقد است برای اینکه برنامه‌های توسعه‌ به اهداف معین خود برسد باید به ظرفیت مناطق و توسعه روستایی در قالب طرح منطقه‌ای هفت‌گانه توجه شود.

اقتصاد کلان

رئیس اتاق همدان در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

توسعه منطقه‌ای باید در مدیریت کلان استان‌ها دنبال شود

علی اصغر زبردست، رئیس اتاق همدان معتقد است توسعه منطقه‌ای باید از سوی مدیریت کلان استان‌ها دنبال شود تا سیاست‌گذاری‌های استانی در این زمینه شکل گیرد.

اقتصاد کلان

حسین سلاح‌ورزی در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری اتاق ایران

منطقه‌بندی اقتصادی به هم‌افزایی تولید و صادرات کمک می‌کند

حسین سلاح‌ورزی، نایب رئیس اتاق ایران و رئیس اتاق خرم‌آباد سه پتانسیل استان خرم‌آباد را شامل کشاورزی، گردشگری و معدن می‌داند و معتقد است این مزیت‌ها می‌تواند به افزایش سرمایه‌گذاری و توسعه منطقه منجر شود.

اقتصاد کلان

غلامحسین شافعی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران از توسعه می‌گوید

ظرفیت‌شناسی منطقه‌ای، حلقه مفقوده توسعه

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران دلیل ناکامی در برنامه های توسعه‌ای کشور را غفلت از توسعه روستایی و عدم استفاده از فرصت‌های مناطق در برنامه‌ها می‌داند.

اقتصاد کلان

گفت‌و‌گوی پایگاه خبری اتاق ایران با رئیس اتاق زنجان

هم‌سویی مناطق جغرافیایی در برنامه‌ریزی‌ها به توسعه سرعت می‌دهد

غلامحسین جمیلی، رئیس اتاق زنجان معتقد است هم سویی مناطق مشابه کشور می‌تواند منجر به هم‌افزایی آن‌ها شود؛ چنانچه وقتی فعالیتی در یک منطقه انجام شود، این فعالیت می‌تواند به سایر نقاطی که همان برنامه را دنبال می‌کنند، تعمیم یافته و توسعه منطقه‌ای را به دنبال داشته باشد.

اقتصاد کلان

محمدرضا بهرامن در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

توجه به آمایش سرزمین، پیش‌نیاز طرح منطقه‌بندی است

بهرامن، رئیس خانه معدن ایران می‌گوید: هیچ استراتژی، برنامه راهبردی و برنامه توسعه‌ای بدون نگاه به آمایش سرزمین به سرمقصد منزل نمی‌رسد؛ قبل از تهیه هر طرحی، باید مطالعه و شناخت دقیقی از وضعیت همه‌جانبه کشور داشته باشیم تا برنامه‌های مدون شده، در عمل به نتیجه واقعی برسد.

اقتصاد کلان

غلامحسین شافعی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

طرح توسعه منطقه‌ای هفت‌گانه، از طرف بخش خصوصی به دولت ارایه می‌شود

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران درباره طرح منطقه‌بندی هفت‌گانه می‌گوید: اتاق ایران با وزارت کشور درباره طرح منطقه‌بندی تعامل خوبی دارد و نشست‌های مشترکی برگزار شده است؛ این طرح مورد توجه معاون اول رییس‌جمهوری هم قرار گرفته است؛ طرحی که اگر به اجرا برسد پایه برنامه‌ریزی توسعه متوازن در کشور خواهد بود.

اقتصاد کلان

هانی فیصلی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

منطقه‌بندی بر مبنای پتانسیل استان‌ها، به جذب سرمایه‌گذاری کمک می‌کند

هانی فیصلی، رئیس اتاق خرمشهر معتقد است: معرفی منطقه آزاد اروند به نحو اصولی و دقیق انجام نشده تا سرمایه‌گذاران از مزیت‌های آن مطلع و برای سرمایه‌گذاری وارد خرمشهر شوند.

اقتصاد کلان

محمدرضا جعفری در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری اتاق ایران

توسعه منطقه‌ای مشروط به همکاری استانداری‌ها و اتاق‌های استانی است

محمدرضا جعفری، رئیس اتاق اراک معتقد است، استانداری‌ها و اتاق‌های بازرگانی استان‌ها باید همراه یکدیگر بوده و در کنار هم فعالیت کنند تا طرح توسعه منطقه‌ای به‌صورت مطلوب‌ اجرا شود.

اقتصاد کلان

ابوالفضل خاکی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران خبر داد

تشکیل اتاق‌های منطقه‌ای برای ایجاد توزان در توسعه

ابوالفضل خاکی رئیس اتاق قم گفت: اعضای اتاق‌های شهرستان‌ها با ایجاد اتاق‌های منطقه‌ای تجربیات خود را در کنار هم قرار می‌دهند تا در ایجاد توازن منطقه‌ای اثرگذارتر باشند.

اتاق ایران