رادیو مجازی اتاق ایران - 26 تیرماه 97

شرایط جدید وام مسکن نهایی نشده است

وزارت راه ­و شهرسازی خبر منتشر شده درباره کاهش نرخ سود وام مسکن و افزایش دوره بازپرداخت آن­را تکذیب و اعلام کرد: این موارد جزو پیشنهادهای این وزارتخانه بوده و بنابر ایجاد تعادل میان منابع و مصارف بانک عامل نهایی خواهد شد.

17 مهر 1396
کد خبر : 10492
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

خبر کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن یکم از 9.5 درصد به 8 درصد و افزایش دوره بازپرداخت این تسهیلات از 12 به 15 سال که یکی از رسانه‌ها آن را منتشر  کرده و در دیگر رسانه‌‌ها بازنشر شده است تکذیب شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی، اعلام این شرایط هنوز جنبه اجرایی و قطعی پیدا نکرده و آنچه اعلام شده پیشنهادهای این وزارتخانه است که بنابر ایجاد تعادل میان منابع و مصارف بانک عامل نهایی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، خبرگزاری مهر در گفتگویی با غلامرضا سلامی مشاور امور حسابداری،حسابرسی و اصول حاکمیت شرکتی وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده است که شرایط جدید وام مسکن به بازپرداخت ۱۵ ساله، نرخ سود ۸ درصد تغییر یافته است در حالی که مصاحبه شونده از پیشنهادهای وزارت راه وشهرسازی خبر داده است نه از اجرایی و نهایی شدن موضوع.

یادآوری می‌شود همانطور که پیش از این توسط معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام شده است این وزارتخانه پیشنهاداتی را در خصوص شرایط جدید وام مسکن داشته است که هم اکنون برای نهایی شدن در حال طی مراحل اداری خود است.

مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور حسابداری،حسابرسی و اصول حاکمیت شرکتی در گفتگوی خود از پیشنهادات وزارتخانه برای کاهش نرخ سود و افزایش زمان بازپرداخت خبر داده است که خبرنگار خبرگزاری مذکور بنابر تصورات و استنباط اشتباه خود با عنوان " اعلام شرایط جدید وام مسکن" به انتشار محتوا اقدام کرده است.

در این مصاحبه تصریح شده است که بهترین حالت و ایده آل ترین شرایط برای تسهیلات مسکن، کاهش نرخ بهره تسهیلات به ۶ درصد و افزایش زمان بازپرداخت اقساط به ۲۰ سال است ولی در حال حاضر دولت چنین منابعی را ندارد.

در پایان به اطلاع شهروندان گرامی رساند هر گونه تغییرات در شرایط دریافت تسهیلات مسکن از طریق روابط عمومی حوزه بانکی و پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی به اطلاع عموم خواهید رسید.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه