رادیو مجازی اتاق ایران - 24 مردادماه 97

رئیس اتاق مازندران در نشست شورای گفت‌وگو

مازندران ۵۰۰ هزار تا یک‌ میلیون تن مازاد تولید مرکبات خواهد داشت

تازه‌ترین نشست شورای گفت‌وگوی استان مازندران با حضور رئیس اتاق و استاندار مازندران برگزار شد.

20 مهر 1396
کد خبر : 10526
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

تازه‌ترین نشست شورای گفت‌وگوی استان مازندران با حضور رئیس اتاق و استاندار مازندران برگزار شد.

رئیس اتاق مازندران در این نشست با اشاره به مازاد ۵۰۰ هزار تا یک‌میلیون تنی مرکبات خواستار برنامه‌ریزی برای صادرات آن شد.

عبدالله مهاجر دارابی بابیان اینکه میزان تولید مرکبات استان در سال جاری کمتر از سال گذشته نخواهد بود، یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود بین ۵۰۰ هزار تن تا یک‌میلیون تن مازاد محصول داشته باشیم که باید برای صادرات آن برنامه‌ریزی شود.

مهاجر دارابی با تأکید بر اینکه برای حمایت از تولیدکننده و فروش محصولات مازاد راهی جز صادرات نداریم گفت: متولی صادرات وزارت صنعت، معدن و تجارت و متولی تولید محصولات کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی است و اتاق به‌عنوان نمایندگان بخش خصوصی و حوزه صادرکنندگان استان ایفای نقش می‌کند.

وی تصریح کرد: برای حمایت از تولیدکنندگان و توسعه جریان صادرات، دولت باید مشوق‌های صادراتی و وام کم‌بهره ۱۰۰ میلیاردی عرضه کند تا صادرکنندگان به امر صادرات ترغیب شوند.

مهاجر دارابی توسعه صادرات را از اهداف اقتصاد مقاومتی بیان کرد و گفت: تا زمانی که دولت مشوق‌های صادرات و تسهیلات کم‌بهره ارائه نکند برای امر صادرات تولیدکننده رغبتی نخواهد داشت.

رئیس اتاق مازندران با اشاره به رقابتی بودن فضای صادرات تصریح کرد: در حال حاضر قیمت تمام‌شده تولیدات در استان بالاست و برای حمایت از صادرکننده باید مشوق‌های صادراتی ارائه شود.

زیرساخت‌های صادرات محصول مرکبات مازندران فراهم است
 استاندار مازندران با تأکید بر توجه بیشتر به بخش خصوصی توانمند در امر صادرات، گفت: زیرساخت‌های صادرات محصول مرکبات مازندران فراهم است.

ربیع فلاح‌جلودار در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مازندران، گفت: مازندران از استان‌های موفق در زمینه تولید بسیاری از محصولات است که در بحث مرکبات و کیوی باید تدابیری اندیشیده شود که مشکل سال گذشته تکرار نشود.

رئیس شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مازندران، بیان کرد: وضعیت تخصیص‌ها و اعتبارات مشخص است و باید مسائل و مشکلات را رفع و میزان مشوق‌ها را مشخص کنیم. زیرساخت‌ها جهت صادرات در استان مهیا شده که باید صادرکنندگان شناسایی و تسهیلات صادراتی نیز شفاف مشخص شود.

استاندار مازندران افزود: محصولات برای صادرات باید قابلیت عرضه و صادرات داشته باشند که این امر باید موردتوجه قرار گیرد. موضوعات و مشکلات به‌درستی تفکیک شود دستورات جلسات و مصوبات شورای گفت‌وگو باید در چارچوب خود اجرا شود.

فلاح افزود: در زمینه پرداخت بیمه سازمان تأمین اجتماعی و دستگاه‌ها به‌عنوان نمایندگان این شورا و اعضای هیئت حل اختلاف مشکلات را بررسی کنند و مسائل مالیات و پرداخت معافیت مالیاتی نیز به‌درستی باید مدیریت تا از بخش صادرات حمایت شود.

او گفت: در زمینه تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال باید دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی تعامل بیشتری داشته باشند تا مسیر توسعه جامعه به‌درستی طی شود.

 

 

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه